Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17166) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (6)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

KKF AT pisze historię. W niedzielę zagra o 1/16 Pucharu Polski

Dodano: 5.01.2018 13:48
Źródło: LM.pl
Awans do centralnych rozgrywek Halowego Pucharu Polski to historyczny wyczyn KKF Automobile Torino Konin. W niedzielę zespół Przemysława Lewandowskiego stanie przed szansą na pobicie tego sukcesu.
 
Na początku grudnia KKF Automobile Torino Konin wywalczył pierwsze trofeum w swojej historii, pokonując w finale wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski Kolegium Sędziów WZPN 6:1. To zwycięstwo było już sukcesem samym w sobie, ale otworzyło również koninianom drogę do przygody na szczeblu centralnym Halowego Pucharu Polski. Zespół z Konina na tym szczeblu zagra po raz pierwszy.
 
Rywalizację w rozgrywkach centralnych KKF Automobile Torino Konin rozpocznie od starcia z Mieszkiem Gniezno w 1/32 finału. Gnieźnianie na co dzień występują w I lidze gr. północnej. Po jedenastu kolejkach obecnego sezonu zajmują w tabeli dziesiąte miejsce z dorobkiem dwunastu punktów, mając na koncie cztery zwycięstwa i siedem porażek. Co ważne, na wyjazdach Mieszko nie wygrał jeszcze ani razu - pięć meczów to pięć porażek zespołu z Wielkopolski.
 
Koninianie w losowaniu mieli całkiem dużo szczęścia, uniknęli bowiem m.in. lidera I ligi grupy północnej Red Devils Chojnice, czy czwartego zespołu tabeli - FC Kartuzy. Pomijając zwycięzców szczebla wojewódzkiego, Mieszko Gniezno to obecnie najniżej sklasyfikowany zespół z koszyka pierwszego.
 
Kadra zespołu z Gniezna to mieszanka młodości z doświadczeniem. W zespole Mieszka gra wielu wychowanków tego oraz innych gnieźnieńskich klubów, które istniały przed fuzją z 2015 roku. Są wśród nich również byli zawodnicy KS Gniezno, który jest protoplastą obecnej futsalowej sekcji Mieszka. Najstarszym zawodnikiem jest Renard Nawrocki (44 lata), a najlepszymi strzelcami - Bartosz Banasik (osiem bramek) i Mariusz Sawicki (pięć bramek).
 
W sezonie 2013/2014 barwy zespołu z Gniezna w I lidze reprezentował obecny zawodnik KKF Automobile Torino Konin Mateusz Zaborski. Obecnie natomiast w kadrze Mieszka znajdują się Michał Ignaczak i Szymon Ignaczak. Bliźniacy to świetnie znani w powiecie tureckim zawodnicy, w przeszłości piłkarze m.in. IV-ligowego Wichru Dobra, a obecnie zawodnicy IV-ligowego Tura 1921 Turek.
 
Zwycięzca niedzielnego starcia awansuje do 1/16 finału, gdzie zmierzy się z jednym zwycięzców spotkań: Gresta/Espack/Sadowska Świecie - FC Kartuzy, wygrany z Zachodniopomorskiego ZPN - Auto Wicherek Oborniki, GI Malepszy Futsal Leszno - Red Devils Chojnice, Budmax Przodkowo - LSSS/wybierzLębork.pl Lębork albo z jednym z zespołów Futsal Ekstraklasy: Pogoń'04 Szczecin, Red Dragons Pniewy lub AZS UG Gdańsk.
 
Spotkanie pomiędzy KKF Automobile Torino Konin a Mieszkiem Gniezno rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00 w hali Rondo w Koninie. Zapraszamy również na transmisję z tego meczu w portalu LM.pl. Początek chwilę przed pierwszym gwizdkiem.
  • KKF AT pisze historię. W niedzielę zagra o 1/16 Pucharu Polski
Kto zwycięży w meczu KKF Automobile Torino Konin - Mieszko Gniezno?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:futsal,   Halowy Puchar Polski,   1/32 finału,   KKF Konin,   Mieszko Gniezno



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Prezydencie apelują aby zabrać te pieniądze Oranje i przeznaczyć na wydłużenie godzin funkcjonowania wszystkich orlików aby każde dziecko mogło grać w piłkę... Dlaczego Oranje rezerwują Orliki i nie płacą za to.....
Dodano: 5.01.2018 14:02    Przez: ~robo
A Oranje dostało 90.000 dotacji proszę o rozliczenie na co zostały wydane te pieniądze bieżące i z lat poprzednich. Rodzice płac 99 zł miesięcznie kupują stroje, dresy płaca za wyjazdy na turnieje..... to na co id te pieniądze. A przecież to publiczne pieniądze z naszych podatków...
Dodano: 5.01.2018 13:59    Przez: ~kibic
Orliki są zajęte przez Orange i jeszcze pieniądze publiczne dostają syf i malaria panie Nowicki
Dodano: 5.01.2018 17:56    Przez: ~Out
out-to na co Oni wydają te pieniędze skoro rodzice płacą tyle kasy co miesiąc skoro orliki za darmo trenerzy dostają po 600 zł i rodzice płacą po 99zl miesięcznie ja uważam że to dużo wiec pytam Oranje na co reszta kasy?
Dodano: 5.01.2018 18:14    Przez: ~ciekawy
Na pewno powalczą .Piszcie sobie o dotacjach pod artykułem dotyczącym dotacji .Popieram pana Panie Bartku .
Dodano: 5.01.2018 17:42    Przez: ~fan KKF u

KOMENTARZE

A Oranje dostało 90.000 dotacji proszę o rozliczenie na co zostały wydane te pieniądze bieżące i z lat poprzednich. Rodzice płac 99 zł miesięcznie kupują stroje, dresy płaca za wyjazdy na turnieje..... to na co id te pieniądze. A przecież to publiczne pieniądze z naszych podatków...
Dodano: 05.01.2018 13:59    Przez: ~kibic
Panie Prezydencie apelują aby zabrać te pieniądze Oranje i przeznaczyć na wydłużenie godzin funkcjonowania wszystkich orlików aby każde dziecko mogło grać w piłkę... Dlaczego Oranje rezerwują Orliki i nie płacą za to.....
Dodano: 05.01.2018 14:02    Przez: ~robo
Zabrać im te pieniądze .
Dodano: 05.01.2018 16:46    Przez: ~xd
zazdrośnicy z górnika sie odezwały ?
Dodano: 05.01.2018 16:48    Przez: ~hihi płaczcie dalej
Zaapeluj lepiej do rodziców, którzy posyłają swoje dzieci do oranje i dają się naciągać.
Dodano: 05.01.2018 14:29    Przez: ~11
widać zazdroszczą trenerzy z innych klubów pracy w Oranje !!! Dlatego przechodzą do pracy w Oranje - najlepszy obecnie klub w rejonie - ma największe sukcesy dzieci, w każdej kategorii wyżej niż górnik, i mają wspaniałego prezesa który o to dba- możecie tylko pozazdrościć !!!
Dodano: 05.01.2018 16:46    Przez: ~coach
Czego zazdroszczą ? Śmieszny klubik.
Dodano: 05.01.2018 16:49    Przez: ~wasz wspaniały prezes
wspaniałego prezesa hehehehhehehe a co prezes zrobił dla dzieci???? co zakupił dla dzieci?????? za wszystko płacą rodzice....SZOK SZOK I SKANDAL
Dodano: 05.01.2018 16:56    Przez: ~RODZIC
W Koninie naajlepszy jest klub piłkarski Oranje! Wystarczy wejść na stronę gdzie są tabele wszystkich roczników. Tam widać , że Górnik jest daleko za nimi. Taka jest prawda- widać dobre szkolenie dzieci przez najlepszych trenerów z Konina! Brawo Dominik, Michał i inni trenerzy! Brawo prezesie - działaj dalej tak dobrze i dbaj o dobre imię klubu ! Nie przejmujcie się zazdrośnikami i róbcie swoje a wierzę , że za rok dostanie cie jeszcze większą dotacje i co roku będzie więcej !! Psy szczekają a karawana jedzie dalej....
Dodano: 05.01.2018 16:56    Przez: ~taki tam
Nieprawda Sprawdziłem tabele o których pisze "taki sam" Górnik nie jest daleko za Oranije W jednej grupie jest drugi a Oranije Pierwsze,w jednej grupie Oranije przegrywa z LKS Ślesin!!!! Wcale nie jest tak różowo jak ktoś próbuje tu przedstawić.
Dodano: 05.01.2018 17:23    Przez: ~LZS
Ludzie przypominam że to artykuł o meczu KKF Automobile Torino Konin .Nie szkolą młodzieży to nie mają dotacji.Ale oni o tym wiedzą i szacun za to że mają świadomość. Przy okazji z tego co obserwuję jak ma się głowę nakarku można grać w II lidze bez dotacji .A koszty są i to wcale nie małe.I tu też szacun.Sugeruję zatem aby przyjść w niedzielę na mecz i dać chłopakom dobry doping.Jeszcze raz gratuluje zawodnikom KKFu za am ambicje a organizatorom za pomysł i organizacje.Oby tak dalej.
Dodano: 05.01.2018 17:11    Przez: ~Kibic bez dotacji
Popieram. Zapraszam do dalszej dyskusji nt. dotacji pod odpowiednim artykułem, nie wykluczam również, że sam jeszcze wrócę do tematu w najbliższym czasie. Ale tutaj rozmawiajmy o meczu KKF, bo to fajne i duże wydarzenie i szkoda, gdyby zostało rozmyte rozmowami nie na temat.
Dodano: 05.01.2018 17:30    Przez: B.Skonieczny
i tak odpadną
Dodano: 05.01.2018 17:32    Przez: ~x
Na pewno powalczą .Piszcie sobie o dotacjach pod artykułem dotyczącym dotacji .Popieram pana Panie Bartku .
Dodano: 05.01.2018 17:42    Przez: ~fan KKF u
może KKF odpali swoją szkółkę .
Dodano: 05.01.2018 17:47    Przez: ~futsalowiec
Szanowny Panie Skonieczny bardzo prosimy aby Pan napisał na co idą te dotacje w Oranje trzymamy Pana za słowo dziennikarskie... Proszę popytać rodziców za co płacą w Oranje i co Prezes zakupił dla dzieciaków to może być bardzo ciekawe......
Dodano: 05.01.2018 18:04    Przez: ~fan futsalu
godny przeciwnik! dobry sprawdzian! zobaczymy na co stać nasz zespół! a jak nie to pykajcie sobie tam po 2 ligach bez podniety
Dodano: 05.01.2018 17:44    Przez: ~jak
i jestem za ,warto sie sprawdzić , to przecież amatorzy
Dodano: 05.01.2018 17:46    Przez: ~nijak
słabe to wszystko !!!!sport powinien łączyć ludzi i to tym bardziej dziecięcyale sport i dotacje dzieli jednak ludzito sukces dobrej zmiany
Dodano: 05.01.2018 17:44    Przez: ~sklejka
Orliki są zajęte przez Orange i jeszcze pieniądze publiczne dostają syf i malaria panie Nowicki
Dodano: 05.01.2018 17:56    Przez: ~Out
out-to na co Oni wydają te pieniędze skoro rodzice płacą tyle kasy co miesiąc skoro orliki za darmo trenerzy dostają po 600 zł i rodzice płacą po 99zl miesięcznie ja uważam że to dużo wiec pytam Oranje na co reszta kasy?
Dodano: 05.01.2018 18:14    Przez: ~ciekawy
KKF nie jest bez szans,kilka tygodni temu Gniezno w meczu 1 ligi wysoko przegral z Lesznem bodaj 8 - 1,choc ostatnio Gnieznianie juz nieco lepiej graja,zajmuja w 1 lidze na 12 druzyn bodaj 9 m,Leszno jest 6,ten mecz pokaze,czy KKF jest na dobrej drodze ,czy jeszcze ile brakuje do poziomu 1 ligi