Dzisiaj jest sobota 20 stycznia 2018, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24247) SPORT FORUM FIRMY (5124) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
-3 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jak wygląda energetyczna przyszłość Konina? Dyskut ... (12)Start rozpoczyna drugą rundę. ,,Niespodzianka w sk ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaSportStart Konin i Górnik Konin. Mniejsze dotacje, więk ...

Start Konin i Górnik Konin. Mniejsze dotacje, większe problemy?

Dodano: 11.01.2018 17:27
Źródło: LM.pl

O ponad 66 tys. zł zmniejszona została łącznie dotacja dla dwóch konińskich klubów - Górnika i Startu. Co to dla nich oznacza? Czy będą w stanie poradzić sobie z mniejszymi budżetami?

Górnik Konin w 2018 roku dostanie 450 364 zł, czyli ponad 45 tys. zł mniej, niż rok temu. To największy nominalny spadek spośród wszystkich klubów uwzględnionych w miejskiej dotacji. Jak deklaruje prezes Górnika Mateusz Michalski, nie odbije się to na szkoleniu młodzieży. - Nie będziemy zamykali żadnych sekcji młodzieżowych, ta dotacja na nie w zupełności wystarczy. 

Większe problemy może mieć zespół seniorów, dla którego zima miała przynieść pomoc w postaci lepszych zawodników, mogących utrzymać klub w III lidze. - Koszty nie zmalały, są nawet wyższe, niż rok temu. Trochę nam to ograniczy pole manewru przy wzmacnianiu drużyny, np. zamiast pięciu transferów będziemy mogli zrobić np. tylko cztery - informuje Mateusz Michalski. - Każdy mówi, że Górnik mógłby walczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie. No niestety, z takim budżetem, jaki mamy, nie będziemy walczyli o nic więcej, jak o utrzymanie. Trzeba zejść na ziemię. Nasz rywal zza miedzy, który ma mniej rozbudowane struktury drużyn młodzieżowych dostał dotację na poziomie 600 tys. zł. To duża różnica i widać ją w tabeli.

Jak podkreśla Mateusz Michalski, oczekiwania wobec władz klubu muszą odpowiadać finansowym realiom. - Powtarzałem to już nie raz, że trzeba szczerze powiedzieć, czy chcemy czegoś więcej, niż walka o utrzymanie w III lidze, czy może chcemy tylko IV ligi. My nie jesteśmy cudotwórcami i nie jesteśmy w stanie zrobić czegoś, na co nie będziemy mieć pieniędzy. Nie przeskoczy się tych rzeczy. Nie załamujemy się jednak, staramy się pozyskiwać nowych sponsorów, za chwilę dojdzie kolejny. Trzeba dostosować się do możliwości, ale też oczekiwania muszą być adekwatne do tych możliwości finansowych. 

Równie trudna sytuacja może spotkać Start Konin. Grający w centralnej II lidze klub już wcześniej miał napięty budżet, a w tegorocznej dotacji dostanie 21 tys. mniej, niż rok temu. Dodatkowo, podobnie jak Górnik Konin, będzie musiał na siebie wziąć ciężar kosztów związanych z tzw. ,,godzinami mosirowskimi".

Transport na zawody, wynajem hal, opieka medyczna i sędziowie, a także zakup sprzętu sportowego w postaci piłek, koszulek, kleju, strojów treningowych to niektóre z kosztów ponoszonych przez Start. - I pewnie zabraknie nam pieniędzy. To znaczy, że musimy ich szukać, żeby przetrwać, ale ciężko to zrobić w Koninie. Mamy kilku wspierających nas drobnych sponsorów, ale to są kwoty symboliczne. Po rozmowach w klubie stwierdziliśmy, że nie wiemy, co nas czeka pod koniec roku. 

następna
strona 1/2


  • Start Konin i Górnik Konin. Mniejsze dotacje, większe problemy

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Szkoda, że MIASTO najbardziej uderzyło w tych, którzy obecnie dają najwięcej emocji sportowych swoim mieszkańcom w tym pomału opustoszającym się mieście. Najważniejsze jednak że dobrą kasę dostał Pan Roman i szermierka.
Dodano: 11.01.2018 17:49    Przez: ~rumek
Oranje??! Padłem. To nawet nie klub tylko firma wyłącznie zarobkowa. Dzieci które się tam szkolą w wieku 14 lat są po prostu zostawiane na "pastwę losu". Kończy się cykl i cześć jak czapka. Rodzice wrzucają nie małą kaskę na tę pseudo szkółkę, a później dzieciaki (jeśli którekolwiek z nich się nadaje czyli jakieś 1-2 dzieci z całego rocznika) trafia i tak do Górnika. Więc po co to wszystko? Medyk. Zainteresowanie tym klubem ze strony mieszkańców praktycznie zerowe., o PATYKARSTWIE już nie wspomnę. Moim zdaniem jawnie zostały poszkodowane 2 czołowe zespoły w tym mieście. Powodzonka dla nich. Do wyborów trzeba być dzielnym :(
Dodano: 11.01.2018 20:12    Przez: ~Kibic lokalnego sportu
Chyba kolego żartujesz, miasto powinno przeznaczać pieniądze na szkolenie i na kluby które są najpopularniejsze w mieście (maja najwięcej kibiców) bo to są nasze pieniądze z naszych podatków. A miasto daje na kluby które mieszkańcom są zupełnie obojętne. Mieszkańców nie interesuje Medyk czy szermierka taka jest prawda i widać to po frekwencji i nie ważne jaka to frekwencja ważne ze najwyższa w mieście patrz Start, Górnik czy KKF i porównaj to z Medykiem i Szermierką
Dodano: 11.01.2018 18:31    Przez: ~kibic sportowy
całe zło tej imprezy to słynny regulamin pozostałość po emerycie Henryku Kuśmirku, następcom nic w tej sprawie nie chce się robić ,choćby zmodyfikować ten stawiający na punktomanię regulamin, ot taki objaw nygustwa , układu i wygodnictwa zarządzających sportem w Koninie ,przy pełnej aprobacie Świętego Józefa i Rady. .Nikt nie chce powiedzieć po imieniu i się narazić wielkim ikonom konińskiego sportu, że szermierka , i piłka nożna kobiet jest mało adorowana przez kibiców, że nie ma odwagi postawić na dwie trzy dyscypliny sportu przyciągające największą ilość kibiców, bo sport jest dla kibiców. Nastąpiło świadome, paradoksalne rozdrobnienie na dwadzieścia kilka dotacji, z których tylko dwaj się tuczą a reszta i tak walczy o przetrwanie. Prezydent a jakże ma satysfakcję że jak dobry ojciec dał wszystkim , może nie po równo ale według zasług. I tak ten bałagan się kręci i będzie się kręcił dalej aż ten kilkudziesięcioletni u ...
Dodano: 11.01.2018 20:34    Przez: ~szkoda pisać
Miastu tak naprawdę nie zależy wspieraniu sportu którym interesują się mieszkańcy Konina. Dla włodarzy chyba najmocniej liczy się tylko dotowanie kultury, budowanie nowych rond, marketów i remontowanie nietrafionych inwestycji.
Dodano: 11.01.2018 17:46    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

Miastu tak naprawdę nie zależy wspieraniu sportu którym interesują się mieszkańcy Konina. Dla włodarzy chyba najmocniej liczy się tylko dotowanie kultury, budowanie nowych rond, marketów i remontowanie nietrafionych inwestycji.
Dodano: 11.01.2018 17:46    Przez: ~mieszkaniec
Nie wiem, po co prezes Górnika ukrywa prawdę i opowiada historię, jakby się nic nie stało. Zabrali mu 10% dotacji, a ten mówi, że dotacja i tak wystarczy na grupy młodzieżowe i że najwyżej zamiast 5 transferów zrobią tylko 4 w seniorach. I że widocznie najwyżej będzie walka o utrzymanie. To tylko poezja dla uszu Nowickiego i świty z UM, zabrali prawie 50 koła, ale w sumie nic się nie stało, bo Górnik mówi, że jakoś sobie poradzi. Te wypowiedzi Michalskiego bardzo nieporadne i niestosowne do tej sytuacji. Jakby bez walki się poddali. Może jednak klub stwierdził, że III liga to za wysokie progi obecnie i nie będzie zależeć na walce o utrzymanie?
Dodano: 12.01.2018 11:01    Przez: ~simon aman
Szkoda, że MIASTO najbardziej uderzyło w tych, którzy obecnie dają najwięcej emocji sportowych swoim mieszkańcom w tym pomału opustoszającym się mieście. Najważniejsze jednak że dobrą kasę dostał Pan Roman i szermierka.
Dodano: 11.01.2018 17:49    Przez: ~rumek
i bardzo dobrze , czy ktoś słyszał o jakichś sukcesach w tych klubach? A po co komu "zabawa" na poziomie 2 czy 3 ligi seniorów? Kibiców jak na lekarstwo a i miejsca w tabeli zajmują odległe i mogą spaść do jeszcze niższych lig. Ja bym nic im nie dał - niech sami szukają sponsorów. Zamiast tego dać więcej na Medyka ,szermierkę czy Oranje- najlepiej szkolący dzieci obecnie klub. Poza tym wymienione kluby mają najlepszych Prezesów !!
Dodano: 11.01.2018 18:22    Przez: ~obiektywny
Chyba kolego żartujesz, miasto powinno przeznaczać pieniądze na szkolenie i na kluby które są najpopularniejsze w mieście (maja najwięcej kibiców) bo to są nasze pieniądze z naszych podatków. A miasto daje na kluby które mieszkańcom są zupełnie obojętne. Mieszkańców nie interesuje Medyk czy szermierka taka jest prawda i widać to po frekwencji i nie ważne jaka to frekwencja ważne ze najwyższa w mieście patrz Start, Górnik czy KKF i porównaj to z Medykiem i Szermierką
Dodano: 11.01.2018 18:31    Przez: ~kibic sportowy
Masz racje,ale KKF,START,KSG to i tak marna frekwencja,przeciez to miasto ma prawie 75 tys,fakt poziom jest niski,chodzi o lige 2-3 liga,oby KSG utrzymal bo inaczej totalna lipa
Dodano: 11.01.2018 19:58    Przez: ~Eeee
Oranje??! Padłem. To nawet nie klub tylko firma wyłącznie zarobkowa. Dzieci które się tam szkolą w wieku 14 lat są po prostu zostawiane na "pastwę losu". Kończy się cykl i cześć jak czapka. Rodzice wrzucają nie małą kaskę na tę pseudo szkółkę, a później dzieciaki (jeśli którekolwiek z nich się nadaje czyli jakieś 1-2 dzieci z całego rocznika) trafia i tak do Górnika. Więc po co to wszystko? Medyk. Zainteresowanie tym klubem ze strony mieszkańców praktycznie zerowe., o PATYKARSTWIE już nie wspomnę. Moim zdaniem jawnie zostały poszkodowane 2 czołowe zespoły w tym mieście. Powodzonka dla nich. Do wyborów trzeba być dzielnym :(
Dodano: 11.01.2018 20:12    Przez: ~Kibic lokalnego sportu
Przestań z tym śmiesznym Oranje co to w ogóle jest ?????
Dodano: 11.01.2018 20:35    Przez: ~lipa
KKF - zainteresowanie na poziomie START-u, troche ponizej KSG, wiem bo chodze na każdy sport, hala droga, wyjazdy dalekie, i zero dotacji bo uznali że nie szkolą wiec nie chcą zabierać dzieciom z innych sportów, DUŻY SZACUNEK ZA POSTAWE bo pewnie te kilka koła by dostali
Dodano: 12.01.2018 08:51    Przez: ~olo
A DLACZEGO DAĆ NA MEDYK J SZERMIERKĘ TEŻ NIECH SZUKAJĄ SOBIE SPONSORÓW A NIE NA GOTOWE CO BO LEPSZE PLECY.......
Dodano: 12.01.2018 11:20    Przez: ~KIBIC
Super , że zlikwidowano godziny z mosiru niektórym już brakowało doby na wszystkie zajęcia z różnych żródeł
Dodano: 11.01.2018 18:26    Przez: ~kolega Darka
Może działacze zrezygnują z wynagrodzenia i poprawią kondycje klubu?
Dodano: 11.01.2018 18:41    Przez: ~Kary
heheheh niezła propozycja! Już widzę Marka, Rafała...hihihi
Dodano: 11.01.2018 18:44    Przez: ~T
a może trenerzy obetną sobie pensje?
Dodano: 11.01.2018 18:46    Przez: ~?
jutro idz do szefa i powiedz ze pracujesz o jedna czwarta mniej kos bedzie zadowolony cieka czy ty tez
Dodano: 11.01.2018 19:27    Przez: ~roman kibic
A gdzie działacze otrzymują pieniądze ?
Dodano: 11.01.2018 19:33    Przez: ~kibic
To jest Konin miasto ponad 70.000,a sport na poziomie miast typu Koscian tam jest podobnie,a miasto liczy 22.000,jest 4 liga noznej,2 liga szczypiorniak obecnie dobre 6 m,nasz Start 10 m,jest tam 2 liga meskiej koszykowki obecnie wysokie 4 m,u nas koszykowki nie ma wcale ! ,a wiekszosc miast 50.000 duzo lepiej wyglada od naszego !
Dodano: 11.01.2018 19:54    Przez: ~fan reczna
W Koscianie jest takze dobra lekkoatletyka,a stadion pilkarsko-lekkoatletyczny elegancko odnowiony,nawet duzo mniejsze miasta sa przed nami
Dodano: 11.01.2018 20:07    Przez: ~Obra
Dotacje w Kościanie były w 2016 dla 40 klubów. W kolejności najwięcej piłka nożna, piłka ręczna, kosz, siatkówka. To co się z przyjemnością ogląda. W Koninie nam się proponuje szermierkę i kobiecą piłkę nożną. Pozostałe dyscypliny są kulą u nogi dla speców od sportu w urzędzie. Bazują na punktach wymyślonych przez Henia nie widząc konieczności ich zmian. Lepiej się żyje w marazmie. Ale tu nasuwa się pytanie Skoro szermierka zdobyła mniej punktów to dlaczego dotacja nie została zmieniona. Czyli ta punktacja za którą się chowa Urząd nieaktualna. Wszystkie kluby w Koninie powinny składać szczegółowe wnioski o dotację ze szczegółowym rozpisaniem na co planują ich wydanie. Po roku dokładnie rozliczyć z zaplanowanych wydatków. A u nas lekką rączką miasto chyba tak to wygląda po kolesiowsku rozdaje nasze pieniądze. Czy Oranie prosiło o wsparcie finansowe i w jakiej kwocie przedstawiając planowane wydatki? Co zamierza siatkówka, że ot ...
Dodano: 11.01.2018 20:32    Przez: ~koniński mieszkaniec i kibi
Czyli Konin to wiocha dotacje 23 kluby,a ponad 3 razy mniejszy Koscian dotacje 40 kluby,nie do wiary
Dodano: 11.01.2018 20:41    Przez: ~Ona
siatkówka otrzymała zwiększoną dotację. I wiele innych pytań na które mógłby ktoś odpowiedzieć w osobnym artykule z Urzędu kto brał udział w podziale naszych pieniędzy. A te wszystkie komentarze pisane nieraz z powodu obrony swojej dyscypliny lub z zazdrości nic nie wnoszą i nie wniosą. W Urzędzie już zapomniano o podziale. Temat zamknięty i nie do ruszenia. Brak jakichkolwiek informacji i obrony swojej decyzji
Dodano: 11.01.2018 20:43    Przez: ~Mieszkaniec Konina i kibic
Dziwne, bo tu nie ma nawet 3 ligii ot paranoja
Dodano: 11.01.2018 21:31    Przez: ~haha
całe zło tej imprezy to słynny regulamin pozostałość po emerycie Henryku Kuśmirku, następcom nic w tej sprawie nie chce się robić ,choćby zmodyfikować ten stawiający na punktomanię regulamin, ot taki objaw nygustwa , układu i wygodnictwa zarządzających sportem w Koninie ,przy pełnej aprobacie Świętego Józefa i Rady. .Nikt nie chce powiedzieć po imieniu i się narazić wielkim ikonom konińskiego sportu, że szermierka , i piłka nożna kobiet jest mało adorowana przez kibiców, że nie ma odwagi postawić na dwie trzy dyscypliny sportu przyciągające największą ilość kibiców, bo sport jest dla kibiców. Nastąpiło świadome, paradoksalne rozdrobnienie na dwadzieścia kilka dotacji, z których tylko dwaj się tuczą a reszta i tak walczy o przetrwanie. Prezydent a jakże ma satysfakcję że jak dobry ojciec dał wszystkim , może nie po równo ale według zasług. I tak ten bałagan się kręci i będzie się kręcił dalej aż ten kilkudziesięcioletni u ...
Dodano: 11.01.2018 20:34    Przez: ~szkoda pisać
Bardzo porządny prawdziwy komentarz
Dodano: 11.01.2018 21:03    Przez: ~kibic
Gdyby tu byla 1 liga pilki noznej to miasto by mialo wieksza promocje jak te wszystkie kluby razem wziete ! Ten caly budzet akurat by starczyl na srodek tabeli w 1 lidze,fakt nic innego by juz w tej miescinie nie bylo !
Dodano: 11.01.2018 21:36    Przez: ~Do boju
Miedz Legnica walczy o ekstraklase i posiada budzet ponad 6 mln w 1 lidze ! to ponad dwa razy wiecej jak 23 kluby u nas ! albo Chrobry 5 mln tez czolowa druzyna w 1 lidze,a dawniej z nimi gralismy !
Dodano: 12.01.2018 11:46    Przez: ~Ozi
I znowu wielkie dyskusje, ale nie na temat. Będziemy za to latać samolotami i grać w golfa!!Po prostu Las Vegas...ha ha ha
Dodano: 11.01.2018 20:34    Przez: ~pilot
Konin to dziwne miasto jeśli chodzi o sport ,czy przyjdzie taki czas, że wreszcie postawi się na rozwój dyscyplin ,na które chcą chodzić i oglądać kibice. Kiedy punkciki uciułane w szabelce czy na rowerkach przestaną być ważne. Pewnie nigdy bo to już tradycja, sposób na życie z pokolenia na pokolenie. To nie radni oni tylko przyklepują ,to komisja od spraw podziału środków decyduje - tak po gospodarsku sami dla siebie dzielą, a Święty Józef tylko przyklepuje. To idzie jeszcze przełknąć ten nienaruszalny układ od kilkudziesięciu lat , ale to że wywaliło miasto tyle kasy na koszykarki i nic z tego nie ma ,tylko smród i długi ,normalnie jak psu w dupę, klasyczna niegospodarność, ktoś powinien za to beknąć , no ale to nie były pieniądze Prezydenta tylko publiczne , takimi najłatwiej beztrosko dzielić.
Dodano: 11.01.2018 20:46    Przez: ~wpis z 17.12.2015 i bez zmia
tak czytam te dotacje panowie Pigula i Jaszczak siedza w urzedzie miasta wiec nie dziwi mnie to ze maja dobra kase a tak ogolnie dlaczego miasto niszczy Górnika tego nie wiem Pozdrawiam kibiców konińskiego sportu
Dodano: 11.01.2018 20:47    Przez: ~Sorek
Jak GÓRNIK spadnie przez te kulawe działania Miasta to zabaczycie jaka Pikieta bedzie pod urzedem Miasta. Taczki nie nadąża zbierać urzedasów odpowiedzialanych za ten stan rzeczy.
Dodano: 11.01.2018 21:18    Przez: ~Koninianie
Na nowe taczki tez brakuje !
Dodano: 11.01.2018 22:05    Przez: ~Henio
1 z 3
123>>