LM.plSportII liga. Przegrali w trzech setach i spadli na szóste miejsce

II liga. Przegrali w trzech setach i spadli na szóste miejsce

0:3 przegrali siatkarze SPS Konspol Słupca w Kaliszu z tamtejszym MKS. W tabeli II ligi słupczan wyprzedziła Skra II Bełchatów.

Już pierwszy set sobotniego starcia rozpoczął się dla słupczan źle. Gospodarze prowadzili 6:1, a w połowie seta - aż 14:4. W drugiej połowie tej części starcia kaliszanie jeszcze podwyższyli prowadzenie i wygrali ostatecznie 25:12.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, ale w połowie gościom udało się doprowadzić do remisu 14:14, a następnie wyszli na prowadzenie 17:15. Później wynik znów oscylował wokół remisu, ale w samej końcówce MKS Kalisz okazał się lepszy i zwyciężył 25:23.

Słupczanie prowadzili również w trzecim secie, ale znów w połowie seta kaliszanie przeważyli szalę na swoją korzyść. Od wyniku 13:12 MKS doprowadził do przewagi 20:14, a następnie zwyciężył w secie 25:19, a w całym meczu 3:0.

Porażka w Kaliszu spowodowała spadek SPS Konspol Słupca na szóste miejsce z dorobkiem 21 punktów. Kolejny mecz rozegrany zostanie w przyszłą sobotę - słupczanie podejmą Bzurę Ozorków.

MKS Kalisz - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:12, 25:23, 25:19).