LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów Młodszych. Dwa brązy dla KKSz Konin

III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Dwa brązy dla KKSz Konin

Sebastian Glanc i Michał Szreder stanęli na najniższym stopniu podium podczas III Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Zawody rozegrane zostały w sobotę w Koninie.

Do finałowej ósemki turnieju awansowało czterech reprezentantów KKSz Konin. W ćwierćfinale spotkali się Michał Szreder i Dominik Płusa. Zwyciężył ten pierwszy, pokonując swojego klubowego kolegę 15:7. W półfinale Michał Szreder przegrał jednak 8:15 z Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) i zajął ostatecznie trzecie miejsce. Dominik Płusa został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Brąz wywalczył również Sebastian Glanc. Koninianin w ćwierćfinale zmierzył się z Jakubem Dzierniejko (UKS 13 Białystok) i wygrał 15:12. W półfinale natomiast Glanc przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów - Franciszkiem Nowakiem (AZS AWF Warszawa) 4:15.

W czołowej ósemce znalazł się również Gracjan Jedwabny. Koninianin w 1/8 pokonał Rafała Gałeckiego (AZS AWF Warszawa) 15:12, ale w ćwierćfinale przegrał z Franciszkiem Nowakiem 7:15 i zajął ostatecznie siódme miejsce.

Kolejne starty konińskich szablistów zaplanowane są na przyszły tydzień. W Warszawie rozegrane zostaną wtedy Mistrzostwa Polski Juniorów.