Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportJak założyć spółkę z.o.o.?

Jak założyć spółkę z.o.o.?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak założyć spółkę z.o.o.?
Jak założyć spółkę z.o.o.?

Przedsiębiorczość Polaków wzrasta, a zakładanie spółek robi się coraz bardziej popularne. Przy zakładaniu firmy konieczny i pierwszoplanowy jest zarówno dobry pomysł na biznes, jak i wiedza z zakresu przedsiębiorczości, która może ułatwić wiele spraw i uchronić od pomyłek i potknięć.

Przy zakładaniu firmy można natknąć się na wiele trudności, zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujemy wystarczającą wiedzą i doświadczeniem z tego zakresu. Dlatego warto wcześniej zastanowić się i wziąć pod uwagę to, co może sprawić trudności. By zapobiec takim niepowodzeniom, należy przede wszystkim rozeznać się w różnorodnych kwestiach biznesowych, zdobyć odpowiednią wiedzę i – w przypadku braku doświadczenia – zaciągnąć rady od tych, którzy już takie posiadają. Od czego zacząć, kiedy chcemy założyć własną działalność?

Własna spółka – od czego zacząć?

Działalność gospodarczą w Polsce można poprowadzić w różny sposób – w formie firmy jednoosobowej lub w formie spółek. W tym drugim przypadku można wymienić spółki: cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo–akcyjne, akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością. Każda z nich działa na innych zasadach i wymaga innych zobowiązań, dlatego przed jej założeniem należy zastanowić się, na czym będziemy się skupiać i jaka przyniesie najlepsze korzyści. Najczęściej jednak spotykamy się ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z.o.o.. Przeczytaj więcej o tym, na jakich zasadach działają inne rodzaje i jak zaplanować zakładanie spółek: http://readymade.com.pl/zakladanie-spolek/.

Kiedy zdecydujemy się już na zawarcie spółki, pierwszym krokiem jest skonturowanie odpowiedniej umowy i ustalenie ze wspólnikiem jej warunków. Procedura zakładania spółek rozpoczyna się zawsze od pisemnego sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego, Mówi o tym kodeks spółek handlowych. Taka umowa powinna zawierać wszystkie niezbędne element: adres siedziby firmy, przedmiot działalności, wysokość kapitału i podział udziałów między wspólnikami, a także czas trwania spółki. Po podpisaniu umowy przez członków spółki należy zgłosić ją do Krajowego Rejestru Sądowego. Należy zrobić to w terminie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. W tym czasie należy także zgromadzić kapitał, wybrać zarząd i zaciągnąć odpowiednie zobowiązania. Do KRS należy złożyć stosowne druki: KRS–W3, KRS–WE, KRS–WM, KRS–WK, KRS–WA, KRS–WL. Dodatkowo wymagane jest przedłożenie kilku dokumentów, wśród których konieczne są: umowa spółki z.o.o., lista wspólników i wzory ich podpisów potwierdzone notarialnie oraz dowód opłaty sądowej. Aby firma mogła rozpocząć działalność, należy założyć firmowe konto w banku, zarejestrować się jako podatnik VAT oraz poinformować urząd skarbowy o wybranej formie opodatkowania.

Czytaj więcej na temat:biznes, pieniądze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole