Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportII liga. Słupczanie wygrali w trzech setach z outsiderem ligi

II liga. Słupczanie wygrali w trzech setach z outsiderem ligi

3:0 SPS Konspol Słupca wygrał na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi - AZS UŁ Wifama Szkoła Gortata Łódź. Dzięki temu beniaminek II ligi awansował na czwarte miejsce w tabeli.

W sobotę SPS Konspol mierzył się na wyjeździe z drużyną, która w tym sezonie nie zanotowała jeszcze ani jednego punktu. Pierwszy set słupczanie wygrali bez żadnego problemu 25:11. Świetnie na zagrywce spisywali się Mikołaj Kurek i Kamil Ziętek.

Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Słupczanie wyszli na prowadzenie 10:6, ale w drugiej połowie seta gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania 20:20, a następnie - 23:23. Dwie ostatnie piłki to jednak dwa punkty dla SPS Konspol i ostatecznie zwycięstwo w drugiej części spotkania.

Bardzo podobnie wyglądał trzeci set. Znów to goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, ale w późniejszych partiach udało się wyrównać łodzianom. Końcówka znów była gorąca. Tym razem słupczanie zaatakowali od stanu 22:22 i w trzech kolejnych akcjach zakończyli cały mecz 3:0.

Dzięki wygranej SPS Konspol Słupca awansował na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Kolejne spotkanie drużyna Artura Helmana ma zaplanowane dopiero 24 lutego. SPS Konspol podejmie wtedy SMS PZPS II Spała.

AZS UŁ Wifama Szkoła Gortata Łódź - SPS Konspol Słupca 0:3 (11:25, 23:25, 22:25)