Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPięć bramek w sparingu Sokoła Kleczew. Warta Poznań lepsza

Pięć bramek w sparingu Sokoła Kleczew. Warta Poznań lepsza

2:3 Sokół Kleczew przegrał z II-ligową Wartą Poznań. Aż dwa gole w spotkaniu padły po rzutach karnych.

Dla kleczewian starcie z Wartą Poznań było początkiem serii zimowych sparingów. Na start zespół Tomasza Bekasa zmierzył się z drużyną grającą na co dzień w II lidze. Dla poznaniaków spotkanie z Sokołem było już natomiast trzecim meczem kontrolnym. Starcie rozgrywane było na sztucznej murawie w Poznaniu.

Pierwszy gol padł w siedemnastej minucie. Z rzutu karnego dla Sokoła trafił Tomasz Kowalczuk. Z prowadzenia goście cieszyli się zaledwie dziesięć minut. Wyrównanie Warcie zapewnił Bartosz Kieliba, trafiając głową po dośrodkowaniu z boku boiska. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron prowadzenie gospodarzom dał Paweł Piceluk, a na 3:1, po rzucie karnym, trafił Adrian Cierpka. W 69. minucie straty kleczewian zmniejszył jeszcze Jakub Antosik. Ostatecznie Sokół uległ Warcie 2:3.

Kolejny mecz kontrolny kleczewianie mają zaplanowany na 3 lutego. W Gnieźnie Sokół zagra z IV-ligową Victorią Września.

Warta Poznań - Sokół Kleczew 3:2 (27' Bartosz Kieliba, 50' Paweł Piceluk, 58' Adrian Cierpka - 17' Tomasz Kowalczuk, 69' Jakub Antosik)

W Sokole Kleczew zagrali m.in.: Hubert Świtalski, Jakub Dębowski, Michał Kozajda, Jan Paczyński, Joshua Balogun, Tomasz Kowalczuk, Mikołaj Pingot, Arkadiusz Widelski, Mateusz Majewski, Wojciech Antczak, Łukasz Cichos, Jakub Groszkowski, Jakub Antosik.