LM.plSportPierwsza porażka w drugiej rundzie. Kluczowa była druga połowa

Pierwsza porażka w drugiej rundzie. Kluczowa była druga połowa

Przez długi czas w meczu Astry Nowa Sól ze Startem Konin oba zespoły toczyły wyrównany bój. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze, a koninianie zanotowali pierwszą porażkę w rundzie rewanżowej.

Spotkanie w Nowej Soli było dla Startu Konin ważne, Astra jest bowiem jednym z zespołów walczących o utrzymanie, a Start - jedną z drużyn, która takim zespołom w tabeli chce uciekać. Taka sytuacja zaowocowała wyrównanym meczem, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie.

Praktycznie cała pierwsza część spotkania to walka bramka za bramkę obu drużyn. Startowi dwukrotnie udawało się wychodzić na dwubramkowe prowadzenie i za każdym razem Astra te straty odrabiała. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10, choć jeszcze trzy minuty przed gwizdkiem Start mógł prowadzić 10:8. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Adrian Franaszek.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał bardzo podobnie do 47. minuty. Przez kolejne pięć minut gospodarze zanotowali pięć bramek wobec zaledwie jednego trafienia Startu Konin. W 52. minucie tablica wyników pokazywała już 21:17 dla Astry. Koninianom tych strat już odrobić się nie udało i ostatecznie przegrali w Nowej Soli 22:26.

- To był mecz ogromnej walki, przede wszystkim fizycznej. Skład mieliśmy dobry. Trochę błędów zrobiliśmy. Mało piłek odbitych przez bramkarzy, ale przegrał cały zespół. Szkoda tej porażki - mówił po meczu trener Startu Konin, Marek Salzman.

Porażka w Nowej Soli była pierwszą zanotowaną przez koninian w rundzie rewanżowej. Start utrzymał się na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów i stratą jednego oczka do UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Następna kolejka ligowa zaplanowana jest na weeekend 10 - 11 lutego. Start podejmie wtedy Olimp Grodków.

Astra Nowa Sól - Start Konin 26:22 (10:10)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman - Olgierd Piaskowski (7), Adrian Grzelka (4), Adrian Franaszek (4), Marek Salzman (3), Łukasz Cieślak (2), Marcel Urbański (1), Bartosz Glinkowski (1), Dominik Urbański, Kacper Andrzejczak, Hubert Sobczak, Tomasz Trojanowski, Hubert Piguła.