Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportBrąz indywidualnie i brąz drużynowo. KKSz na mistrzostwach Polski

Brąz indywidualnie i brąz drużynowo. KKSz na mistrzostwach Polski

Natalia Nowinowska w turnieju indywidualnym i męski zespół w turnieju drużynowym wywalczyli brązowe medale dla KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Natalia Nowinowska okazała się najlepszą zawodniczką KKSz Konin w zmaganiach indywidualnych w Warszawie. Koninianka jako jedyna reprezentantka konińskiego klubu awansowała do finałowej ósemki mistrzostw. W fazie pucharowej Nowinowska pokonała najpierw swoją klubową koleżankę - Natalię Wysocką - 15:11, następnie wygrała z Anną Łukasik (TMS Sosnowiec) 15:8, a w ćwierćfinale zwyciężyła 15:13 z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa). Lepsza od Nowinowskiej okazała się dopiero Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok), która wygrała z koninianką 15:9. Szablistka KKSz Konin zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Również jeden zawodnik konińskiego klubu awansował do czołowej ósemki w turnieju mężczyzn. Maurycy Dziublewski medalu jednak nie wywalczył, z rywalizacji odpadł już bowiem w ćwierćfinale. W fazie pucharowej koninianin wygrał 15:10 z Dominikiem Płusą (KKSz Konin), a następnie 15:8 z Marcinem Lipińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy). W kolejnej walce Dziublewski już przegrał - 8:15 z Jakubem Broniszewskim (Victor Warszawa).

Szabliści KKSz Konin zrehabilitowali się jednak w turnieju drużynowym, zdobywając brązowy medal. W ćwierćfinale drużyna: Krystian Borkiewicz, Maurycy Dziublewski, Hubert Glasner i Michał Szreder pokonała Zagłębiowski Klub Szermierczy II 45:38, a w półfinale uległa AZS AWF Warszawa 31:45. W walce o trzecie miejsce koninianie pokonali Zagłębiowski Klub Szermierczy 45:43 i wywalczyli ostatecznie brązowe medale.

Blisko podium była również drużyna kobiet KKSz Konin. Koninianki najpierw wygrały z O.Ś. AZS Poznań 45:30, a w półfinale uległy UKS 13 Białystok 43:45. W starciu o trzecie miejsce zespół złożony z Michaliny Fic, Natalii Nowinowskiej, Weroniki Waleriańczyk i Małgorzaty Zawodniak) przegrał jednak z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 25:45 i zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Kolejne szermiercze zawody zaplanowane są na pierwszy weekend lutego. W Koninie odbędzie się wtedy Turniej Walentynkowy Szkół Podstawowych. W Padwie we Włoszech rozegrany zostanie natomiast Puchar Świata Seniorów. Powołania na te zawody otrzymali Mateusz Godlewski i Stanisław Świerk.

Turniej kobiet indywidualnie:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)