LM.plSportGórnik Konin wygrał pierwszy sparing. 2:0 z wiceliderem IV ligi

Górnik Konin wygrał pierwszy sparing. 2:0 z wiceliderem IV ligi

Trzeci mecz kontrolny Górnika Konin w zimowym okresie przygotowawczym zakończył się wygraną biało-niebieskich 2:0. Bramki dla koninian zdobyli Paweł Błaszczak oraz Beniamin Trzepacz.

W sobotę Górnik mierzył się w Swarzędzu z tamtejszą Unią, która zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli IV ligi gr. wielkopolskiej północnej. Już po pierwszej połowie koninianie prowadzili 1:0. W 39. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Taras Jaworski, a do siatki Unii trafił Paweł Błaszczak.

Po zmianie stron Górnik podwyższył swoje prowadzenie. Piętnaście minut przed końcem spotkania podanie Dawida Przybyszewskiego wykorzystał jedyny tego dnia testowany zawodnik z kadrze Górnika - Beniamin Trzepacz, ustalając wynik starcia na 2:0 dla biało-niebieskich.

Trzepacz to 20-letni zawodnik Tura 1921 Turek, mogący grać na pozycji napastnika lub skrzydłowego. Jesienią był jednym z głównych strzelców IV-ligowego zespołu z Turku, a w tym tygodniu trenuje z Górnikiem Konin. Wzmocnienie ofensywy to ostatni z celów na zimowy okres przygotowawczy konińskiego klubu, ale jak na razie Beniamin Trzepacz jest jedynie w Górniku testowany i decyzja o tym, czy w Koninie zostanie ma dopiero zapaść.

Sobotni mecz był trzecim meczem kontrolny koninian w zimowym okresie przygotowawczy i jednocześnie pierwszym zakończonym wygraną Górnika. Kolejny sparing biało-niebiescy mają zaplanowany na 10 lutego. W Nowych Skalmierzycach zespół Sławomira Suchomskiego zmierzy się z tamtejszą Pogonią.

Unia Swarzędz - Górnik Konin 0:2 (39' Paweł Błaszczak, 75' zawodnik testowany)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (46' Dominik Kąkolewski) - Mateusz Augustyniak (46' Bartosz Świderski), Szymon Ćwiek (46' Dawid Śnieg), Andrzej Górski (46' Robert Jędras), Michał Marszałek (65' Dawid Przybyszewski), Mateusz Majer (46' Piotr Radoszewski), Łukasz Wesołowski (46' Maciej Adamczewski), Taras Jaworski (46' Sebastian Antas), Krystian Sobieraj (46' Aleks Sieradzki), Krystian Robak (46' Mikołaj Karbowy, 70' Jakub Matusiak), Paweł Błaszczak (46' Beniamin Trzepacz).