LM.plSportWygrali z Lubuszaninem 5:2, choć do 80. minuty był remis

Wygrali z Lubuszaninem 5:2, choć do 80. minuty był remis

Drugi mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego zakończył się dla Sokoła Kleczew wygraną 5:2. Ale jeszcze do 80. minuty kleczewianie remisowali z Lubuszaninem Trzcianka 2:2.

W sobotę w Gnieźle drużyna Tomasza Bekasa mierzyła się z szóstym zespołem IV ligi gr. wielkopolskiej północnej. Kleczewianie bardzo szybko wyszli na prowadzenie - w czwartej minucie po podaniu Michała Wlinowskiego do siatki rywali trafił Łukasz Cichos. Do przerwy Sokół strzelił jeszcze jednego gola - rzut karny wykorzystał Tomasz Kowalczuk.

Ale po przerwie strzelał również Lubuszanin. Dwukrotnie do siatki kleczewian trafiał Michał Wawszczak. Remis 2:2 utrzymał się aż do 80. minuty. Dopiero w ostatniej części spotkania trzy bramki zanotowali piłkarze Sokoła. Na listę strzelców wpisali się Jakub Antosik, Jakub Groszkowski i Wojciech Antczak (po rzucie karnym). Ostatecznie Sokół zwyciężył 5:2.

Był to drugi mecz kontroly kleczewian, ale pierwszy zakończony zwycięstwem. Kolejny sparing zespół Tomasza Bekasa rozegra w przyszłą sobotę. 10 lutego w Gnieźnie Sokół zmierzy się z tamtejszym Mieszkiem.
Lubuszanin Trzcianka - Sokół Kleczew 2:5 (Michał Wawszczak x2 - Łukasz Cichos, Tomasz Kowalczuk, Jakub Antosik, Jakub Groszkowski, Wojciech Antczak).

źródło: sokol.kleczew.pl, lubuszanin.trz.pl