LM.plSportAMP w szachach. Grało trzech zawodników UKS Smecz Konin

AMP w szachach. Grało trzech zawodników UKS Smecz Konin

Piotr Śnihur, Adam Matlewski i Kinga Pastuszko to zawodnicy UKS Smecz Konin, którzy w miniony weekend rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach.

Najlepsze wyniki w mistrzostwach rozgrywanych w Chorzowie zanotowała Kinga Pastuszko Reprezentująca Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie szachistka zanotowała w zawodach pięć zwycięstw oraz dwa remisy. Sześć wywalczonych punktów dało jej wysoką dziesiątą pozycję w klasyfikacji kobiet (na 75 startujących zawodniczek).

W pierwszej dwudziestce uplasował się również Piotr Śnihur. Reprezentujący Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu koninianin zdobył 6,5 pkt po sześciu zwycięstwach oraz jednym remisie. Do zwycięzcy Piotr Śnihur stracił tylko jeden punkt. W zawodach wystartowało 210 zawodników. Na 151. miejscu w klasyfikacji mężczyzn zakończył mistrzostwa Adam Matlewski. Uczący się w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu szachista zdobył 3,5 pkt.

Cała trójka wystartowała również w turnieju drużynowym. Najwyższe miejsce - dziewiąte - wywalczyła Kinga Pastuszko, choć szachistka UKS Smecz Konin zagrała tylko w ostatniej rundzie, przegrywając z Luizą Tomaszewską z Politechniki Warszawskiej. Jej koleżanki i koledzy z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie wywalczyli jednak dwanaście punktów, a to dało warszawskiej drużynie miejsce w pierwszej dziesiątce.

Dwunaste miejsce wywalczył zespół Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Adamem Matlewskim w składzie. Koninianin zagrał we wszystkich dziewięciu rundach, zdobywając 7,5 pkt, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników z Poznania.

Dwie pozycje niżej uplasowała się drużyna Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Występujący w niej Piotr Śnihur zanotował 7,5 pkt, co również było najlepszym wynikiem spośród wszystkich szachistów z Torunia. Zespół UMK Toruń wywalczył dziesięć punktów. W turnieju drużynowym wzięło udział 39 zespołów.