Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21337) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO

11 / 8oC

Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Sześć bramek, sześciu strzelców. Sokół pokonał lidera IV ligi

Dodano: 12.02.2018 10:57

Cichos, Dębowski, Bajerski, Koziorowski, Groszkowski i Majewski strzelali bramki w sparingu Sokoła Kleczew z Mieszkiem Gniezno. Zespół Tomasza Bekasa pokonał lidera IV ligi aż 6:1.

W trzecim zimowym sparingu Sokół Kleczew mierzył się z aktualnym liderem IV ligi gr. wielkopolskiej północnej - Mieszkiem Gniezno. Gnieźnianie mają aż szesnaście punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli i są faworytem nie tylko do mistrzostwa w grupie północnej, ale i do awansu do III ligi.

Mimo tego w sobotę musieli uznać wyższość Sokoła. Kleczewianie pokonali gnieźnian pewnie, wbijając im aż sześć bramek. Już w jedenastej minucie zagranie Jakuba Dębowskiego wykorzystał Łukasz Cichos, otwierając tym samym wynik meczu. W 39. minucie Mieszko mógł wyrównać, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Pawlak.

To natychmiast się na gnieźnianach zemściło. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Dębowski, a asystę zaliczył Michał Kozajda. Dwie minuty później Kozajda znów posłał kluczowe podanie, a wynik pierwszej połowy na 0:3 ustalił Arkadiusz Bajerski.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. W 62. minucie prosto pod nogi Marcela Koziorowskiego piłkę podał Damian Pawlak. Koziorowski uderzył po ziemi i podwyższył prowadzenie Sokoła. Chwilę później w polu karnym faulował Damian Garstka, a rzut karny wykorzystał Jakub Groszkowski.

Dwie kolejne bramki padły w ostatnim kwadransie. Najpierw gnieźnianie sprokurowali kolejną jedenastkę, którą na bramkę zamienił Mateusz Majewski. Cztery minuty przed końcem spotkania honorowe trafienie dla Mieszka zdobył natomiast Damian Pawlak.

Kolejny mecz kontrolny kleczewianie rozegrają w najbliższą sobotę. W Swarzędzu Sokół zmierzy się z tamtejszą Unią.

Mieszko Gniezno - Sokół Kleczew 1:6 (86' Damian Pawlak - 11' Łukasz Cichos, 40' Jakub Dębowski, 42' Arkadiusz Bajerski, 62' Marcel Koziorowski, 67' Jakub Groszkowski, 77' Mateusz Majewski)

źródło: sokol.kleczew.pl/mieszkogniezno.eu