LM.plSportGole Błaszczaka i Przybyszewskiego to zbyt mało. Remis z Pogonią

Gole Błaszczaka i Przybyszewskiego to zbyt mało. Remis z Pogonią

Remisem 3:3 zakończył się sparing Górnika Konin z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Paweł Błaszczak i Dawid Przybyszewski.

W sobotę zespół Sławomira Suchomskiego zmierzył się z wiceliderem IV ligi gr. wielkopolskiej południowej. W dziesiątej minucie podanie Tarasa Jaworskiego wykorzystał Dawid Przybyszewski i było 1:0. Ukrainiec zaliczył już drugą asystę w trzecim granym przez siebie meczu w barwach Górnika Konin. Dla Przybyszewskiego natomiast była to pierwsza bramka zdobyta podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Zaledwie dziewięć minut później było już 2:0. Po strzale Piotra Radoszewskiego piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Pogoni, zaliczając tym samym trafienie samobójcze. Ale szybko wywalczonego prowadzenia biało-niebiescy nie zdołali utrzymać nawet przez dziesięć minut. W 27. minucie kontaktowego gola zdobył Adam Majewski. W ostatniej minucie pierwszej połowy ręką w polu karnym zagrał Robert Jędras, a wyrównanie Pogoni po bramce z rzutu karnego zapewnił Przemysław Balcerzak.

Po zmianie stron Górnik znów szybko strzelił. W 52. minucie po wrzucie z autu Krystiana Sobieraja piłka dotarła do Pawła Błaszczaka, a ten po raz drugi zimą trafił do siatki rywala. Z prowadzenia koninianie cieszyli się do 70. minuty, gdy wyrównanie Pogoni dał Jakub Jóźwiak. Sparing ostatecznie zakończył się remisem 3:3.

Był to już czwarty mecz kontrolny Górnika podczas zimowego okres przygotowawczego. Kolejny sparing - już w sobotę. Biało-niebiescy w Łowiczu zmierzą się z tamtejszym Pelikanem.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Górnik Konin 3:3 (27' Adam Majewski, 45' Przemysław Balcerzak, 70' Jakub Jóźwiak - 10' Dawid Przybyszewski, 19' bramka samobójcza, 52' Paweł Błaszczak)

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski (46' Dawid Kołodziejczak) - Bartosz Świderski (46' Mateusz Augustyniak), Dawid Śnieg (46' Szymon Ćwiek), Robert Jędras (60' Jakub Matusiak), Michał Marszałek (70' Bartosz Świderski), Maciej Adamczewski (46' Krystian Robak), Taras Jaworski (60' Beniamin Trzepacz), Sebastian Antas (60' Mikołaj Karbowy), Piotr Radoszewski (46' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki (46' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski (46' Paweł Błaszczak).