LM.plSportIII Puchar Polski Juniorek Młodszych. KKSz Konin bez medali

III Puchar Polski Juniorek Młodszych. KKSz Konin bez medali

Piąte miejsce to najwyższa lokata, którą wywalczyły szablistki KKSz Konin podczas III Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Zawody rozegrane zostały w Koninie.

W turnieju wzięło udział 66 szablistek z całej Polski, w tym siedemnaście reprezentantek KKSz Konin. Do finałowej ósemki dotarła jednak tylko jedna - Weronika Waleriańczyk. Koninianka w ćwierćfinale przegrała z późniejszą finalistą Zuzanną Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 6:16 i zajęła ostatecznie piąte miejsce w zawodach.

Złoty medal powędrował do Łodzi. Wywalczyła go Roksana Bartosz (Dragon Łódź), pokonując w finale Zuzannę Lenkiewicz 15:3. Brązowe medale wywalczyły: Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa) i Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Już w najbliższy weekend w Koninie odbędą się kolejne zmagania szermiercze. Tym razem będą rywalizować szabliści w III Pucharze Polski Seniorów.