Dzisiaj jest poniedziałek 18 lutego 2019, imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21567) SPORT FORUM FIRMY (5293) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (3)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (6)

Rychwał najlepszy w spartakiadzie. W marcu finał wojewódzki

Dodano: 13.02.2018 11:57
Źródło: LM.pl

Reprezentacja gminy Rychwał okazała się najlepsza podczas XX Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi. O zwycięstwo w zawodach walczyło tym razem jedenaście drużyn.

Powiatowy finał imprezy rozegrany został w niedzielę w Żychlinie. Drużyny mierzyły się w sześciu konkurencjach: podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, rzucie lotką do tarczy, przeciąganiu liny, wieloboju rekreacyjnym, rzutach karnych do bramki oraz konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego. Do punktacji doliczono również wyniki z wcześniej rozegranych gier zespołowych.

Już na początku lutego rozegrane zostały zawody w piłce siatkowej. Wśród mężczyzn zwyciężyli siatkarze z Wilczyna, a wśród kobiet - zawodniczki z Rychwała. Zmagania w halowej piłce nożnej wygrali reprezentanci Goliny. 

W niedzielę najwięcej punktów uzbierała drużyna z Rychwała. Reprezentanci gminy z południa powiatu konińskiego triumfowali w przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotką do tarczy oraz w konkursie wiedzy o LZS. Razem z Krzymowem Rychwał triumfował również w wieloboju rekreacyjnym. W rywalizacji w podnoszeniu ciężarków zwyciężyły drużyny Goliny i Kazimierza Biskupiego.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła gmina Rychwał. Drugie miejsce wywalczyła gmina Kleczew, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Goliny. 4 marca w Wolsztynie odbędą się finały wojewódzkie spartakiady.

   • Rychwał najlepszy w spartakiadzie. W marcu finał wojewódzki
  • Rychwał najlepszy w spartakiadzie. W marcu finał wojewódzki
  • Rychwał najlepszy w spartakiadzie. W marcu finał wojewódzki

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Z takich fajnych zawodów 3 zdjęcia, a spod krzyża 30. Pozdro LM
Dodano: 13.02.2018 13:40    Przez: ~Heheszki
Co się dzieje z BURCZYmuchom ?
Dodano: 13.02.2018 20:26    Przez: ~służby
Zamieścili tyle ile im ktoś przysłał (relacja pewnie też nie jest ich). Lokalne media (nie tylko ten serwis) w dużej mierze zamieszczają materiały, a nie je robią. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że biorą za to pieniądze i sugerują, że to ich własna "twórczość".
Dodano: 14.02.2018 08:28    Przez: ~Gorycz porażki
To jedyna dziedzina w jakiej Gmina Rychwał jest dobra. Do niczego innego się nie zadają.
Dodano: 13.02.2018 17:38    Przez: ~vfv
A gdzie Rzgów panie Grzegorzu? Same chodniki do Barłóg nie wystarczą. Trzeba się promować. Sport a raczej rekreacja to najlepsza promocja oraz zdrowie.
Dodano: 14.02.2018 09:13    Przez: ~Woźniak
A gmina Wilczyn na którym miejscu? To tak sportowa gmina. Gale sport.itp.
Dodano: 15.02.2018 07:50    Przez: ~***

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.