LM.plSportRemis Górnika z IV-ligowcem w przedostatnim zimowym sparingu

Remis Górnika z IV-ligowcem w przedostatnim zimowym sparingu

Remisem 3:3 zakończył się sobotni sparing Górnika Konin z Lubuszaninem Trzcianka. Był to przedostatni zimowy sparing podczas okresu przygotowawczego.

W sobotę biało-niebiescy mierzyli się z szóstą obecnie drużyną IV ligi gr. wielkopolskiej północnej. Koninianie przystępowali do tego spotkania zaledwie trzy dni po ostatnim meczu kontrolnym z Widzewem Łódź. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3.

IV-ligowcy wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie meczu. W 23. Lubuszanin prowadził już 2:0, ale już chwilę później kontaktową bramkę dla Górnika zdobył Mateusz Majer. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 3:1 podwyższyli piłkarze z Trzcianki, a drugą bramkę dla koninian minutę przed końcem pierwszej połowy zanotował Aleks Sieradzki.

Po zmianie stron goli było już znacznie mniej. Jedyną bramkę w 70. minucie zdobył Sebastian Antas, dając wyrównanie Górnikowi Konin. Remisem 3:3 zakończył się ostatecznie mecz.

Był to przedostatni sparing koninian w zimowym okresie przygotowawczym. Ostatni mecz kontrolny biało-niebiescy rozegrają w przyszłą sobotę, mierząc się z Victorią Ostrzeszów.

Lubuszanin Trzcianka - Górnik Konin 3:3 (8', 23' Błażej Nowak, 36' Paweł Iwanicki - 26' Mateusz Majer, 44' Aleks Sieradzki, 70' Sebastian Antas)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (46' Dominik Kąkolewski) - Bartosz Świderski (70' Mikołaj Karbowy), Dawid Śnieg (46' Sebastian Antas), Szymon Ćwiek, Michał Marszałek, Łukasz Wesołowski (60' Benjamin Trzepacz), Maciej Adzmczewski (46' Krystian Robak), Krystian Sobieraj (70' Aleks Sieradzki), Mateusz Majer (46' Taras Jaworski), Aleks Sieradzki (46' Piotr Radoszewski), Dawid Przybyszewski (46' Paweł Błaszczak).