LM.plSportDwa krążki Shootersów. Złoto dla Klaczka, brąz dla Rzemyszkiewicz

Dwa krążki Shootersów. Złoto dla Klaczka, brąz dla Rzemyszkiewicz

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Shooters Konin podczas VIII Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu 2018. Po najwyższy laur sięgnął Krzysztof Klaczek.

W rozgrywanych w Luboniu zawodach wystartowało aż ośmiu reprezentantów Shooters Konin. Dwójka koninian stanęła na podium mistrzostw. Po złoto sięgnął Krzysztof Klaczek. Zawodnik Shooters Konin w kat. brązowych pasów adult do 73,5 kg stoczył trzy walki. W pierwszej pokonał przewagą Łukasza Baranowskiego (Rio Grappling Club), następnie w drugiej walce wygrał poprzez duszenie zza pleców, a w finale pokonał swojego rywala na punkty, sięgając po złoty medal.

Trzecie miejsce w kat. kobiety białe pasy do 66,5 kg wywalczyła Kinga Rzemyszkiewicz. Koninianka co prawda przegrała w pierwszej walce z Aleksandrą Warczak (Złomiarz Team Gdańsk), ale z powodu małej liczby uczestniczek zdobyła brązowy medal.

W zawodach w Luboniu wystartowali ponadto: Joanna Rosiak, Przemysław Rosiak, Hubert Szkalski, Mateusz Juszczak, Szymon Woszczyński i Ireneusz Mila. NIe udało im się jednak awansować do strefy medalowej.