LM.plSportTylko jeden szablista KKSz Konin walczył O Szablę Wołodyjowskiego

Tylko jeden szablista KKSz Konin walczył O Szablę Wołodyjowskiego

Mateusz Godlewski był jedynym zawodnikiem KKSz Konin, który wystąpił w Pucharze Świata O Szablę Wołodyjowskiego. Prestiżowe zawody szermiercze wygrał Koreańczyk Bongil Gu.

Turniej O Szablę Wołodyjowskiego, mający status Pucharu Świata, to jedne z najbardziej prestiżowych polskich zawodów szermierczych. Od lat swoich sił próbują w nich również szabliści z Konina. W tym roku KKSz reprezentowany był jedynie przez Mateusza Godlewskiego.

Koninianin nie przebrnął fazy grupowej. W sześciu pojedynkach Godlewski zanotował tylko jedno zwycięstwo - 5:3 nad Białorusinem Andreiem Wasko. W pozostałych walkach szablista KKSz Konin uległ 1:5 Francuzowi Fabienowi Ballorce, 1:5 Irańczykowi Mohammadowi Rahbariemu, 2:5 Włochowi Stefano Scepi, 3:5 Ukraińcowi Juriemu Capie i 1:5 Węgrowi Tamasowi Galgoczy. Te wyniki dały ostatecznie Mateuszowi Godlewskiemu 175. miejsce na 202 zawodników.

W turnieju zwyciężył Koreńczyk Bongil Gu, pokonując w finale Niemca Matyasa Szabo 15:10. W rywalizacji drużynowej również najlepsi byli Koreańczycy, wygrywając w finale z reprezentacją Iranu 45:31. Polacy, bez Mateusza Godlewskiego w składzie, uplasowali się na czternastym miejscu.

A już 2 marca w Soczi (Rosja) startują Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. Polskę reprezentować będzie m.in. czwórka zawodników i zawodniczek KKSz Konin: Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk, Marek Weiss i Natalia Nowinowska.