LM.plSportKulturysta z Wygody zwyciężył w Debiutach w Kulturystyce 2018

Kulturysta z Wygody zwyciężył w Debiutach w Kulturystyce 2018

Michał Białecki z Wygody (gm. Ślesin) zwyciężył podczas rozgrywanych w Krakowie zawodach Debiuty w Kulturystyce 2018. 31-latek okazał się najlepszy w kat. mężczyzn +90 kg.

Krakowskie Debiuty były oficjalnymi zawodami Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Impreza odbyła się w hali Expo w Krakowie i była startem do profesjonalnej kariery dla wszystkich debiutujących zawodników. Wśród nich znalazło się  czterech zawodników z regionu konińskiego.

Największy sukces odniósł Michał Białecki z Wygody (gm. Ślesin). 31-latek wystartował w dwóch kategoriach. W klasyfikacji mężczyzn +90 kg sięgnął po złoty medal. W dwóch rundach ślesinianin zanotował piętnaście punktów i okazał się najlepszy w gronie pięciu sklasyfikowanych zawodników. Drugi w ostatecznej klasyfikacji Patryk Mantlik z Płużnicy Wielkiej zanotował 34 punkty (im mniej punktów, tym lepiej).

Michał Białecki wystartował również w kat. mężczyzn open. W gronie pięciu zawodników zajął drugie miejsce, zdobywając w jednej rundzie dziesięć punktów i ulegając jedynie Kamilowi Paprosowi z Barczy (pięć punktów).
W kat. mężczyzn do 85 kg trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Król z Konina. 26-latek zanotował 36 pkt, co dało mu brązowy medal. W tej kategorii sklasyfikowanych zostało pięciu zawodników.

Trzecie miejsce zanotował również Paweł Trzemkowski z Kleczewa. 33-latek w dwóch rundach otrzymał siedemnaście punktów, a zwycięzca kat. fitness plażowe atletyczne mężczyzn open - Damian Kujtkowski ze Szczytna - sześć oczek.

Bez medalu swój udział w zawodach zakończył Piotr Michalak z Konina, który w kat. fitness plażowe mężczyzn powyżej 182 cm był siedemnasty w gronie 28 zawodników.