Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportII liga. SPS Konspol już w czwórce. Pokonali rezerwy Skry Bełchatów

II liga. SPS Konspol już w czwórce. Pokonali rezerwy Skry Bełchatów

To był mecz, który miał zadecydować o miejscu w pierwszej czwórce II ligi grupy trzeciej. Spotkanie SPS Konspol - PGE Skra II wygrali gospodarze i to oni kolejkę przed końcem rundy zasadniczej są bliżsi wyższej lokaty.

W sobotę w Słupcy zagrały ze sobą dwa sąsiadujące w tabeli zespoły. Przed meczem to PGE Skra II zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji, dające w play-offach teoretyczną przewagę. Słupczanie jednak na własnym terenie bełchatowian pokonali i wyprzedzili ich w tabeli.

Goście byli w stanie zwyciężyć jedynie w  pierwszym secie starcia. Choć chwilę to trwało, bo oba zespoły przekroczyły granicę... 30 punktów. Na początku to gospodarze prowadzili 14:9, ale później gościom udało się wyrównać. Remisowy rezultat utrzymywał się dość długo, aż oba zespoły musiały grać na przewagi. To też przez długi czas nie przynosiły rozstrzygnięcia. Dopiero przy stanie 30:31 PGE Skra II zdobył drugi punkt i wygrał set.

Słupczanie grę rozpoczęli dopiero od drugiej części meczu. SPS Konspol prowadziło już 22:17, ale znów ta przewaga została roztrwoniona. Tym razem jednak gospodarze zdołali zakończyć sprawę szybciej i zwyciężyć 25:23. Bardzo podobnie było w trzeciej części starcia. Znów słupczanie zbudowali sobie znaczną przewagę, znów ją zmarnowali i znów pokonali PGE Skra II Bełchatów w samej końcówce do 24 punktów.

O wiele solidniej i konsekwentniej gospodarze zagrali w czwartym i ostatnim secie. Tym razem wypracowanej przewagi siatkarze SPS Konspol już nie zmarnowali, wygrali tę część spotkania 25:19, a cały mecz - 3:1.

Dzięki zwycięstwu słupczanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad PGE Skra II Bełchatów. Runda zasadnicza w II lidze grupie trzeciej zakończy się za dwa tygodnie. 17 marca SPS Konspol zmierzy się na wyjeździe z UKS Mickiewicz Kluczbork.

SPS Konspol Słupca - PGE Skra II Bełchatów 3:1 (30:32, 25:23, 26:24, 25:19).