LM.plSportDebiutanci w składzie osłabionej kadry Startu. Porażka w Kościanie

Debiutanci w składzie osłabionej kadry Startu. Porażka w Kościanie

19,38 lat - tyle wynosiła średnia wieku zawodników Startu Konin (nie wliczając Marka Salzmana), którzy rywalizowali w Kościanie z tamtejszą Tęczą w meczu II ligi piłki ręcznej. Koninianie przegrali ostatecznie 20:30.

Borykający się z problemami kadrowymi Start Konin pojechał do Kościana w bardzo odmłodzonym składzie. W kadrze zabrakło m.in. Adriana Grzelki, Łukasza Cieślaka, Olgierda Piaskowskiego, czy Tomasza Trojanowskiego. Znalazło się natomiast miejsce dla debiutantów - Kacpra Trepki i Jakuba Pecyny. Obaj dopiero w tym roku skończą szesnaście lat.

Tak młodzi zawodnicy byli w stanie rywalizować z Tęczą Kościan tylko w pierwszej połowie. Koninianie świetnie weszli w mecz, gospodarze musieli gonić wynik i dopiero w jedenastej minucie udało im się doprowadzić do remisu. Ostatnie cztery minuty to natomiast przewaga Tęczy, której udało się odskoczyć Startowi na cztery bramki i wygrać pierwszą połowę 15:11.

Drugą połowię koninianie rozpoczęli znacznie gorzej. Słaba skuteczność przełożyła się na rosnącą przewagę gospodarzy. Start nie był w stanie nawiązać walki z jedną z czołowych drużyn II ligi i ostatecznie goście przegrali 20:30.

Po dziewiętnastej kolejce Start spadł na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i stratą dwóch oczek do UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Dwa oczka straty do koninian ma natomiast EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, która swojego spotkania bieżącej kolejki nie rozegrała.

W kolejnym meczu Start zmierzy się na własnym terenie z Orlikiem Brzeg. Spotkanie zaplanowane jest na 10 marca.

Tęcza Kościan - Start Konin 30:20 (15:11)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Jan Erenc - Adrian Franaszek (10), Marek Salzman (3), Igor Wysokowicz (2), Marcel Urbański (2), Kacper Andrzejczak (2), Dominik Urbański (1), Kacper Trepka, Jakub Pecyna, Filip Klapsa, Maciej Roszak, Jakub Fiedorowicz, Hubert Sobczak.

źródło: facebook.com/ssrirstartkonin