Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20993) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Zmiennicy zawalili sparing Sokoła. ,,Niektórzy muszą się ocknąć"

Dodano: 10.03.2018 19:08

0:3 uległ Sokół Kleczew w Gnieźnie swojemu ligowemu rywalowi - Polonii Środa Wlkp. Trener Tomasz Bekas po meczu miał duże pretensje do zawodników, którzy pojawili się na murawie po przerwie.

Spotkanie kontrolne ze średzianami rozegrane zostało z powodu przełożenia na kwiecień osiemnastej kolejki III ligi. Sokół w Gnieźnie, na sztucznej murawie, zmierzył się ze swoim ligowym rywalem, z którym jesienią przegrał 1:2. W sobotę Polonia zwyciężyła jeszcze wyżej.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć Sokół miał swoje okazje, by wyjść na prowadzenie. - Skuteczność trochę dziś zawiodła, bo do przerwy wyglądało to przyzwoicie - oceniał po końcowym gwizdku trener Tomasz Bekas.

Mecz rozstrzygnął się za to po przerwie, gdy na boisku w barwach Sokoła pojawili się zmiennicy. W 62. minucie po zagraniu piłki ręką przez jednego z piłkarzy z Kleczewa goście otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Krzysztof Bartoszak. Już chwilę później było 2:0 dla średzian. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Mikołaj Łopatka. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 80. minucie.

Po meczu trener Tomasz Bekas miał duże pretensje do zawodników rezerwowych. - Jestem przerażony zmiennikami. To jest dla mnie rzecz nie do wytłumaczenia, że po raz kolejny robiąc zmiany, strzelam w stopę zespołowi. To, co wyprawiają niektórzy na boisku, to jest skandal. Niektórzy muszą się ocknąć i zobaczyć, że są już w Kleczewie, że to jest III liga, a nie okręgówka, bo najzwyczajniej w świecie to jest sabotaż. O to mam ogromne pretensje, bo na pewno nie zasłużyliśmy dziś na tak wysoką porażkę. Bramki padły ewidentnie po naszych błędach.

W sobotnim spotkaniu z powodu urazu nie wystąpił Joshua Balogun, a z powodów osobistych - Jakub Dębowski.

Już w najbliższy weekend Sokół Kleczew ma zaplanowany pierwszy mecz ligowy rundy wiosennej. Na własnym terenie kleczewianie zagrają z GKS Przodkowo.

Sokół Kleczew - Polonia Środa Wlkp. 0:3 (62' Krzysztof Bartoszak, 65', 80' Mikołaj Łopatka)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak, Jakub Antosik, Jakub Groszkowski, Łukasz Cichos, Jan Paczyński.
Ponadto zagrali: Arkadiusz Bajerski, Maciej Przygoda, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski.