LM.plSportZwycięski rzut karny w 93. minucie! Sieradzki i Jaworski bohaterami

Zwycięski rzut karny w 93. minucie! Sieradzki i Jaworski bohaterami

Niesamowity przebieg miał pierwszy mecz Górnika Konin w rundzie wiosennej. Biało-niebiescy pokonali Unię Solec Kujawski, zwycięską bramkę w trzeciej minucie dliczonego czasu gry strzelił Taras Jaworski, a udział przy dwóch golach miał Aleks Sieradzki.

Pierwsze spotkanie Górnika w rundzie wiosennej było podwójnie ważne. Zwycięstwo wzmocniłoby psychikę konińskich zawodników już na samym poczatku niezwykle ciężkich dla nich miesięcy. Ponadto Górnik walczył z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie i strata punktów miałaby swoje bolesne konsekwencje w sytuacji w tabeli.

Trener Sławomir Suchomski wyjściowym składem nie zaskoczył. W pierwszej jedenastce znaleźli się m.in. debiutujący w Górniku w tym sezonie Dominik Kąkolewski, Robert Jędras i Taras Jaworski. Na skrzydle szansę dostał Piotr Radoszewski, a jako wysunięty pomocnik zagrał nietypowo Krystian Sobieraj. Na szpicy szkoleniowiec Górnika postawił na Dawida Przybyszewskiego.

Do przerwy remis

Na początku spotkania przewagę mieli gospodarze, ale nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe. Na dodatek już w piętnastej minucie Unia doznała osłabienia - kontuzji na sztucznej murawie w Bydgoszczy doznał Adam Kacprzak. Chwilę później zespół z Solca Kujawskiego otrzymał drugi cios. Po zagraniu Dawida Przybyszewskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Aleks Sieradzki i było 0:1.

W 27. minucie biało-niebiescy mogli podwyższyć, ale po dośrodkowaniu Sobieraja w piłkę nie trafił Przybyszewski. Osiem minut przed końcem Unia natomiast wyrównała. Po dośrodkowaniu Kamila Nytko główkował Krystian Born, dając pierwszą bramkę gospodarzom.

Jaworski bohaterem Górnika

Po zmianie stron na boisku działo się nieco mniej. Trener Sławomir Suchomski sukcesywnie wpuszczał na boisko kolejnych ofensywnych zawodników - Mateusza Majera, Sebastiana Antasa i Pawła Błaszczaka, ale optyczna przewaga Górnika nie przekładała się na zdobycze bramkowe.

Aż do doliczonego czasu gry. W 92. minucie sfaulowany w polu karnym został Aleks Sieradzki. Do jedenastki podszedł Taras Jaworski i pewnym strzałem w sam środek bramki pokonał bramkarza Unii, dając jednocześnie trzy punkty Górnikowi Konin.

Dzięki wygranej biało-niebiescy powiększyli swój dorobek punktowy do trzynastu oczek. Koninianie wciąż zajmują siedemaste miejsce w lidze, ale zrównali się punktami z szesnastym GKS Przodkowo, a do piętnastej Unii Solec Kujawski tracą tylko dwa oczka, mając jeden mecz rozegrany mniej. Zmniejszyły się również straty do Jaroty Jarocin.

W przyszłą sobotę inauguracja rundy wiosennej w Koninie. Górnik podejmie Kotwicę Kołobrzeg.

Unia Solec Kujawski - Górnik Konin 1:2 (37' Krystian Born - 19' Aleks Sieradzki, 90'+ Taras Jaworski)

Unia Solec Kujawski: Paweł Laskowski - Adam Kacprzak (16' Krystian Karbowski), Dmytro Plakhtyr, Mateusz Szałek, Damian Michalski, Krystian Born (71' Mateusz Płóciennik), Bartosz Śmietanko, Piotr Kaczkowski, Kamil Nytko (78' Norbert Czachorowski), Jakub Kotarzewski, Michał Smolarczyk.

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski - Michał Marszałek, Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Aleks Sieradzki, Taras Jaworski, Krystian Sobieraj (58' Sebastian Antas), Piotr Radoszewski (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (65' Paweł Błaszczak).