Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Brąz Huberta Pieczyńskiego

Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Brąz Huberta Pieczyńskiego

Hubert Pieczyński, zawodnik UKS Górnik Konin, wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo. Tuż za podium uplasowała się natomiast Beata Reśkiewicz.

Dla Huberta Pieczyńskiego, czołowego zawodnika UKS Górnik Konin, był to pierwszy start na mistrzostwach Polski w kategorii juniorów i pierwszy start w kategorii wagowej do 55 kg. Już w pierwszej walce koninianin przegrał z późniejszym wicemistrzem Polski - Gracjanem Szleją (Truso Elbląg).

O wiele lepiej Pieczyńskiemu poszło w repasażach, w których wygrał trzy walki. Najpierw reprezentant UKS Górnik Konin pokonał Jakuba Arcabę (Legion Zamość), a następnie jeszcze Michała Frączyka (Judo Fight Club Warszawa) i Omara Alwaqedi (Truso Elbląg). Te wyniki dały mu trzecie miejsce i brązowy medal w kat. do 55 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów.

W mistrzostwach wystartowała również zawodniczka UKS Górnik Konin - Beata Reśkiewicz. W kat. do 44 kg rywalizacja toczyła się systemem ligowym. W trzech walkach koninianka zanotowała trzy porażki 0:10 - z Izabelą Olejnik (Akademia Judo Poznań), Katarzyną Brzezińską (Juvenia Wrocław) i Oliwią Brągiel (ASW-Judo Jasło) i zajęła ostatecznie czwarte miejsce w mistrzostwach.