LM.plSportOdrabiali, ale nie odrobili. KKF Automobile Torino dalej od mistrza

Odrabiali, ale nie odrobili. KKF Automobile Torino dalej od mistrza

1:5 przegrywali futsaliści KKF Automobile Torino Konin w Kostrzynie nad Odrą, by zakończyć mecz porażką 4:5. Pierwszy mecz decydujący o mistrzostwie został przez koninian przegrany, ale drużyna Przemysława Lewandowskiego wciąż ma szanse na końcowy triumf.

Pierwszy mecz tego sezonu z IKAA MOSiR Celuloza Kostrzyn nad Odrą przypadł KKF Automobile Torino Konin niemal na zakończenie rozgrywek. Na dodatek oba zespoły są wciąż w walce o trzy czołowie miejsca w II lidze, stawka spotkania była więc duża.

Starcie rozpoczęło się lepiej dla gości, którym już w drugiej minucie prowadzenie zapewnił Mateusz Mroziński. Drugie dziesięć minut gry to jednak popis kostrzynian, którzy w tym czasie zanotowali aż pięć goli. Trafiali kolejno: Piotr Siembida, Valerii Popruha, Piotr Majerczyk, Dominik Siwiński i Sebastian Jankowski. Do przerwy IKAA MOSiR Celuloza prowadził aż 5:1.

Po przerwie KKF Automobile Torino Konin rzucił się do odrabiania strat. Dwukrotnie do siatki rywali trafił Przemysław Skibiszewski, a minutę przed końcem - Mateusz Zaborski. Koninianom zabrakło jednak czasu, by ugrać w Kostrzynie nad Odrą chociaż jeden punkt. Ostatecznie zespół Przemysława Lewandowskiego przegrał 4:5.

- Gratulujemy rywalom, są silną i bardzo niewygodną drużyną. My, mimo szybko strzelonej bramki, zupełnie nie weszliśmy w mecz. Dodatkowo co najmniej dwie stracone bramki padły po dziwnych błędach, które nie mają się nam prawa zdarzać. W drugiej połowie zagraliśmy o wiele odważniej i ambitniej, niestety po raz kolejny poprzez swoją nieskuteczność zawodnikiem meczu uczyniliśmy bramkarza rywali - podsumował spotkanie trener KKF Automobile Torino Konin.

Porażka w Kostrzynie nad Odrą komplikuje sytuację koninian w lidze. Przed ostatnim meczem KKF Automobile Torino zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Koninianie mają jeden punkt przewagi nad Futsalem Piła, punkt straty do IKAA MOSiR Celuloza Kostrzyn nad Odrą i trzy - do liderującego Futsalu Gorzów.

Czołowa czwórka w ostatnich meczach zmierzy się ze sobą. KKF Automobile Torino podejmie kostrzynian, a pilanie zagrają w Gorzowie Wlkp. By koninianie zdobyli mistrzostwo, muszą pokonać IKAA MOSiR Celuloza, a jednocześnie Futsal Gorzów Wlkp. musi przegrać z Futsalem Piła.

IKAA MOSiR Celuloza Kostrzyn nad Odrą - KKF Automobile Torino Konin 5:4 (12' Piotr Siembida, 13' Valerii Popruha, 16' Piotr Majerczyk, 17' Dominik Siwiński, 19' Sebastian Jankowski - 2' Mateusz Mroziński, 22', 32' Przemysław Skibiszewski, 39' Mateusz Zaborski)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Marcin Wojciechowski) - Łukasz Łajdecki, Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Mateusz Mroziński, Marcin Balalja, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz.