LM.plSportElana pokonała Sokoła. Pierwsza porażka kleczewian wiosną

Elana pokonała Sokoła. Pierwsza porażka kleczewian wiosną

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

0:2 przegrał Sokół w Toruniu w meczu z tamtejszą Elaną. Bramki padły dopiero w końcówce spotkania, po błędach defensywy Sokoła.

Sokół jechał na boisko wicelidera III ligi z planem przełamania kiepskiej serii spotkań z Elaną. Od powrotu torunian do III ligi Sokół nie potrafił jeszcze ani razu wygrać z Elaną. I po sobotnim spotkaniu ta seria jeszcze trochę potrwa.

Przez pierwszą godzinę meczu w Toruniu oba zespoły nie miały zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych. Nieco bliżej bramki byli gospodarze, ale nielicznych okazji nie wykorzystał ani Sokół, ani Elana. Mecz tak naprawdę zaczął się w okolicach 60. minuty.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze po naprawdę ładnej, drużynowej wymianie podań przed i w polu karnym Sokoła. Całą tę akcję zamknął Mateusz Stąporski i było 1:0. W 75. minucie Elana mogła podwyższyć. Po wybiciu piłki dopadł do niej Filip Kozłowski i pomimo asysty Mateusza Majewskiego oddał strzał z ostrego kąta. Piłkę nogą wybijać musiał Hubert Świtalski.

Chwilę później Sokół odpowiedział trafieniem do siatki Arkadiusza Bajerskiego. Sędzia jednak gola nie uznał, skrzydłowy kleczewian był bowiem na spalonym. Niemal do końca spotkania goście dążyli do wyrównania, ale, choć bramka padła, to nie dla Sokoła.

W 90. minucie błąd popełnił Tomasz Kowalczuk, który za krótko odegrał piłkę głową do Huberta Świtalskiego. Wykorzystał to Kozłowski, który piłkę przejął, ograł jeszcze i Kowalczuka, i Świtalskiego i skierował piłkę do siatki obok leżących na murawie zawodników Sokoła. Elana wygrała 2:0 i pozostaje niepokonana w starciach z Sokołem Kleczew od powrotu do III ligi.

Porażka w Toruniu nie zmieniła sytuacji drużyny Tomasza Bekasa w lidze. Kleczewianie wciąż zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. W przyszły weekend Sokół pauzuje za mecz z Energetykiem Gryfino, a kolejne ligowe spotkanie kleczewianie rozegrają 7 kwietnia, mierząc się na wyjeździe z Górnikiem Konin.

Elana Toruń - Sokół Kleczew 2:0 (59' Mateusz Stąporski, 90' Filip Kozłowski)

Elana Toruń: Michał Nowak - Maciej Mysiak, Daniel Ciach, Maciej Felsch, Dominik Kościelniak (77' Kacper Będzieszak), Damian Lenkiewicz (79' Artur Lenartowski), Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz, Mateusz Stąporski (84' Aleksander Chmielewski), Daniel Ciechański (58' Patryk Aleksandrowicz), Filip Kozłowski.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak (68’ Jakub Groszkowski), Jan Paczyński, Joshua Balogun (61’ Łukasz Cichos), Jakub Dębowski (76’ Arkadiusz Bajerski), Jakub Antosik.