Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMedyk pozostaje liderem, pewne zwycięstwo z UKS SMS Łódź

Medyk pozostaje liderem, pewne zwycięstwo z UKS SMS Łódź

Pięć bramek strzeliły piłkarki Medyka Konin w pierwszym meczu rundy wiosennej w Koninie z UKS SMS Łódź. Rywalki mecz kończyły w dziesiątkę.

Pierwszy kwadrans sobotniego starcia koninianek przypominał pierwszy mecz rundy wiosennej z AZS Wrocław. Medyczki miały przewagę optyczną, ale nie potrafiły jej przekuć w sytuacje bramkowe. Pierwsze zagrożenie mistrzynie Polski stworzyły w dziewiętnastej minucie. Faulowana na lewym skrzydle była Anna Gawrońska, z rzutu wolnego dośrodkowała Mariana Iwanyszyn, ale akcji nie zamknęła Radosława Sławczewa.

Podobnie, jak w meczu z AZS, nieporadnym w ofensywie medyczkom zaczęły pomagać... rywalki. W 40. minucie tuż przed polem karnym wychodzącą do sytuacji sam na sam Annę Gawrońską faulowała Olga Zubczyk. Piłkarka UKS SMS obejrzała za to zagranie czerwoną kartkę, z rzutu wolnego pięknie uderzyła Natalia Chudzik, ale jeszcze piękniejszą paradą popisała się Danuta Paturaj.

Koninianki rozkręciły się dopiero w drugiej połowie spotkania. Już w 46. minucie piłkę z prawego skrzydła zagrała Nikol Kaletka, w polu karnym przyjęła ją sobotnia jubilatka Anna Gawrońska i celnym strzałem po ziemi pokonała bramkarkę UKS SMS Łódź. To ostatecznie przebudziło mistrza Polski. Zaledwie sześć minut później z drugiej strony boiska podawała Chudzik, uderzyła Kaletka, nie dając żadnych szans Danucie Paturaj.

Łodzianki najlepszą sytuację miały w 70. minucie, ale strzał Anny Wesołowskiej zatrzymała Emily Dolan. Odpowiedź Medyka była natychmiastowa - zagranie Krystyny Sikory dotarło do Natalii Chudzik, a ta podwyższyła prowadzenie koninianek na 3:0.

Wynik mistrzynie Polski ustaliły w ostatnich minutach. Po świetnym prostopadłym podaniu piłkę w polu karnym odegrała jeszcze Gawrońska. Po zamieszaniu w szesnastce piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie już do siatki dobiła ją Sandra Sałata. Chwilę później jeszcze bramkarkę rywalek pokonała Nicole Zając i ostatecznie Medyk zwyciężył 5:0.

Koninianki pozostały liderkami Ekstraligi. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę. Medyk zagra wtedy wyjazdowe spotkanie z Olimpią Szczecin.

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 5:0 (46' Anna Gawrońska, 52' Nikol Kaletka, 70' Natalia Chudzik, 89' Sandra Sałata, 90' Nicole Zając)

Medyk Konin: Emily Dolan - Natalia Chudzik, Klaudia Olejniczak (74' Weronika Helińska), Sandra Sałata, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Krystyna Sikora (87' Aleksandra Stasiak), Patrycja Balcerzak (77' Anna Zając), Nikol Kaletka, Mariana Iwanyszyn (63' Karolina Majda), Anna Gawrońska.

UKS SMS Łódź: Danuta Paturaj - Nikola Karczewska, Daria Kurzawa, Kasandra Parczewska, Kinga Molenda, Angelika Kołodziejek (46' Anna Wesołowska), Martyna Wiankowska, Monika Walak, Olha Zubczyk, Barbara Zdunek, Anastazja Karlanowa (74' Maja Osińska).