LM.plSportKiepski początek rundy SKP Słupca. Przegrali trzema bramkami

Kiepski początek rundy SKP Słupca. Przegrali trzema bramkami

Pierwszy mecz rundy wiosennej mają za sobą piłkarze SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke wysoko przegrała na własnym terenie z Obrą 1912 Kościan.

Już na początku wiosennej części rozgrywek słupczanie rozegrali bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Rywalem SKP była Obra 1912 Kościan, plasująca się tylko o kilka pozycji wyżej od słupczan w tabeli IV ligi. Zwycięstwo SKP pozwoliłoby przybliżyć się drużynie Wojciecha Henke do bezpiecznych miejsc w tabeli.

W sobotę lepsi byli jednak piłkarze z Kościana. Wynik goście otworzyli w 27. minucie - do siatki gospodarzy trafił Krzysztof Marchewka. Do przerwy Obra 1912 prowadziła 1:0. Zaraz po zmianie stron przyjezdni podwyższyli. Tym razem z rzutu karnego trafił Dawid Jarka (w przeszłości m.in. piłkarz LKS Ślesin).

Trzecia i ostatnia już bramka padła w 62. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jacek Żak. Pomimo porażki SKP Słupca utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, ale strata słupczan do bezpiecznych miejsc wzrosła.

Kolejne spotkanie SKP rozegra już w najbliższą sobotę. Na wyjeździe drużyna Wojciecha Henke zmerzy się z Victorią Września.

SKP Słupca - Obra 1912 Kościan 0:3 (27' Krzysztof Marchewka, 47' Dawid Jarka, 62' Jacek Żak)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Andrzej Górski, Michał Lorencki, Jacek Mikołajczyk, Jakub Woźniak, Kamil Sikorski (65' Oskar Wegnerski), Konrad Kobylarek (46' Sebastian Kułaga), Dariusz Gromanowski (53' Piotr Witowski), Norbert Lorencki (53' Jakub Kwaśny), Piotr Głowala, Daniel Bednarowicz.

Obra 1912 Kościan: Jędrzej Dorynek - Jacek Żak (75' Krystian Łukaszyk), Jakub Jandy, Igor Rudawski, Krzysztof Chwaliszewski, Filip Tylczyński (65' Jakub Płotkowiak), Dawid Jarka, Dawid Ratajczak (82' Piotr Sznabel), Maciej Przewłocki (70' Daniel Tomaszewski), Michał Gelert.