Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportDwa medale dla Konińskiego Klubu K-1 na mistrzostwach Polski

Dwa medale dla Konińskiego Klubu K-1 na mistrzostwach Polski

Oskar Zomer i Łukasz Hwaciński sięgnęli po medale podczas Otwartych Mistrzostw Polski WKA WFMC w Świdnicy. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników z całego kraju.

W mistrzostwach Polski wystartowało dwóch zawodników Konińskiego Klubu K-1. Tytuł wicemistrza zdobył Oskar Zomer startujący w kat. do 70 kg do lat piętnastu. Finałowy pojedynek był bardzo zacięty, ale ostatecznie sędziowie przyznali wygraną rywalowi reprezentanta Konina.

W kat. juniorów do 71 kg startował natomiast Łukasz Hwaciński. W drugiej rundzie walki o wejście do finału koninianin otrzymał kopnięcie na wątrobę, co mocno wpłynęło na ostateczny rezultat pojedynku. Zawodnik Konińskiego Klubu K-1 wytrzymał jednak do końca walki i choć ostatecznie przegrał, to wywalczył na mistrzostwach brązowy medal.

- Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Każdy z naszych zawodników dał od siebie serce i charakter do walki - oceniał występ swoich podopiecznych prezes i trener Konińskiego Klubu K-1 Dawid Drzewiecki.

Kolejny występ konińskich zawodników już 7 kwietnia. Na gali Octagon No Mercy w Ostrowie Wlkp. w formule pro-am zadebiutuje Kacper Daas.