LM.plSportMustang Konin awansował do finałów Central European Cup

Mustang Konin awansował do finałów Central European Cup

Dwa mecze w ramach piątej i ostatniej rundy Central European Cup rozegrali w miniony weekend koszykarze na wózkach Mustanga Konin. Koninianie zajęli ostatecznie trzecie miejsce i awansowali do finałów międzynarodowej ligi.

Ostatni turniej ligowy rozgrywany był w Kielcach. Mustang zmierzył się tam z gospodarzami - Pactum Scyzory oraz czeską drużyną WBS Pardubice. Koninianie zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

W pierwszym spotkaniu z kielczanami Mustang musiał uznać wyższość Pactum Scyzory. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili jedenastoma punktami, ale w drugiej części spotkania koninianie zniwelowali te straty do pięciu oczek. Dwie kolejne kwarty były bardzo wyrównane, ale przewaga wywalczona przez kielczan w pierwszej kwarcie pozwoliła wygrać Pactum Scyzory 76:71.

W drugim spotkaniu Mustang mierzył się z WBS Pardubice. Koninianie od początku kontrolowali to spotkanie, pewnie wygrali wszystkie cztery kwarty i cały mecz - 100:63.

Po pięciu rundach Mustang Konin uplasował się na trzecim miejscu w tabeli Central European Cup z dorobkiem osiemnastu punktów. Koninianie awansowali do finałów, w których zmierzą się z czeskim zespołem Hobit Brno (drugie miejsce po piątej rundzie).

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 76:71 (24:13, 17:23, 20:21, 15:14).

Mustang Konin - WBS Pardubice 100:63 (28:17, 28:11, 20:18, 24:16).