Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17790) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Dwie piłkarki Medyka wywalczyły awans na mistrzostwa Europy

Dodano: 28.03.2018 16:05
Źródło: LM.pl

Zofia Buszewska i Kinga Kozak to piłkarki Medyka Konin, które wraz z reprezentacją Polski wywalczyły awans na Mistrzostwa Europy do lat siedemnastu.

Od 19 do 25 marca reprezentacja Polski do lat siedemnastu walczyła w turnieju kwalifikacyjnym Elite Round. Biało-czerwone w trzech spotkaniach zanotowały trzy zwycięstwa, pokonując 4:0 Bośnię i Hercegowinę, 2:0 Turcję oraz 2:1 Austrię. Dzięki tym wygranym reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie i zanotowała awans na mistrzostwa Europy. 

We wszystkich trzech meczach zagrały dwie piłkarki Medyka Konin. Pełne 270 minut zaliczyła Zofia Buszewska, a 245 minut - jej klubowa koleżanka Kinga Kozak (dwukrotnie zmieniana przez Agnieszkę Glinkę). Obie na co dzień występują w III lidze w barwach Medyka III Konin oraz w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. 

Zespół do awansu poprowadziła Nina Patalon - wychowanka i wieloletnia piłkarka Medyka Konin, a także była trener pierwszej drużyny Medyka (w latach 2011 - 2013). 

Awans reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-17 to powtórzenie sukcesu sprzed pięciu lat, gdy biało-czerwone nie tylko awansowały na mistrzostwa, ale również zdobyły na nich złoty medal. W tamtym turnieju wzięły udział trzy piłkarki Medyka Konin - Sylwia Matysik, Katarzyna Konat i Ewa Pajor. 

Zofia Buszewska i Kinga Kozak będą miały szansę powtórzyć tamten sukces. Losowanie grup mistrzostw Europy odbędzie się 6 kwietnia, a sam turniej rozegrany zostanie od 9 do 21 maja na Litwie.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.