Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportDo przerwy remis, po przerwie porażka. Górnik uległ liderowi

Do przerwy remis, po przerwie porażka. Górnik uległ liderowi

Dwoma bramkami przegrał w Szczecinie Górnik Konin w spotkaniu z tamtejszym Świtem. Do przerwy biało-niebiescy bezbramkowo remisowali z aktualnym liderem III ligi.

Na trudnym terenie w Szczecinie (Świt tylko raz w tym sezonie stracił punkty u siebie) koninianie jechali bez większych nadziei na zdobycz punktową. Do przerwy jednak biało-niebieskim udawało się bezbramkowo remisować z gospodarzami. Sytuacji bramkowych jednak nie brakowało.

W dwudziestej minucie koninianie mieli sytuację sam na sam, ale górą z niej wyszedł bramkarz Świtu. Goście odpowiedzieli trafieniem głową Michała Kołodziejskiego, ale bramka nie została uznana, bowiem zawodnik Świtu został złapany na spalonym. Ponadto strzał Adama Ładziaka obronił Dominik Kąkolewski, a w dogodnej sytuacji zbyt lekko uderzał Adam Nagórski.

Po zmianie stron przewagę zdobyli już gospodarze. Posypały się również bramki. Już na samym początku drugiej połowy w poprzeczkę bramki Górnika trafił Adam Nagórski. W 56. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, celnie główkował Patryk Bil i było 1:0. Niecałe dziesięć minut później z dystansu przymierzył natomiast Krzysztof Filipowicz, podwyższając prowadzenie Świtu.

Górnik przegrał w Szczecinie 0:2 i pozostał na siedemnastym miejscu w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Strata biało-niebieskich do pozostałych zespołów jednak wzrosła - piętnasta Unia Solec Kujawski rozbiła bowiem Centrę Ostrów Wlkp. 4:1, a czternasty Jarota Jarocin pokonał 2:1 Lecha II Poznań.

Kolejny mecz już w środę. W Słupcy zespół Sławomira Suchomskiego zagra półfinał okręgowego Pucharu Polski z tamtejszym SKP.

Świt Skolwin - Górnik Konin 2:0 (56' Patryk Bil, 64' Krzysztof Filipowicz)

Świt Skolwin: Przemysław Matłoka - Patryk Bil, Michał Kołodziejski, Paweł Odlanicki, Jakub Hilicki, Grzegorz Szczepanik, Adam Ładziak (66' Oskar Szczepanik), Michał Misiak, Maciej Wyganowski (59' Krzysztof Filipowicz), Kamil Walków (77' Dominik Dziąbek), Adam Nagórski (73' Paweł Krawiec).

Górnik Konin (skład wyjściowy): Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Krystian Sobieraj, Aleks Sieradzki, Piotr Radoszewski, Dawid Przybyszewski.