LM.plSportSokół Kleczew w finale Pucharu Polski po demolce nad Polonusem

Sokół Kleczew w finale Pucharu Polski po demolce nad Polonusem

25 bramek strzelili w zaledwie trzech pucharowych spotkaniach w tym sezonie piłkarze Sokoła Kleczew. Osiem goli to dorobek zespołu Tomasza Bekasa z półfinałowego spotkania z Polonusem Kazimierz Biskupi.

Mecz rozgrywany wyjątkowo w Kleczewie (choć gospodarzem spotkania był Polonus; z powodu złego stanu boiska w Kazimierzu Biskupim mecz przeniesiono jednak na teren Sokoła) był dość jednostronnym widowiskiem. III-ligowy Sokół nie dał żadnych szans wiceliderowi konińskiej klasy okręgowej. Polonus w Kleczewie zdobył jedynie bramkę pocieszenia, a radość z awansu stała się udziałem kleczewian.

Strzelanie w półfinale rozpoczął już w piątej minucie Arkadiusz Bajerski, a asystę zaliczył Łukasz Cichos. Cztery minuty później podwyższył Jakub Groszkowski. Jeszcze przed upływem kwadransa do siatki trafiali Łukasz Cichos (asysta Arkadiusza Bajerskiego) i Mateusz Majewski.

Kolejne trzy bramki Sokół strzelił jeszcze przed przerwą. Najpierw podwyższył na 5:0 Łukasz Cichos po podaniu Jakuba Groszkowskiego, a szóstą bramkę dołożył Arkadiusz Bajerski, znów po zagraniu Groszkowskiego. Siódmego gola dla Sokoła zaliczył natomiast Joshua Balogun.

W drugiej połowie szansę dostali rezerwowi - na murawie zameldowali się m.in. Maciej Przygoda, czy Marcel Koziorowski. Gra się nieco bardziej wyrównała, a Polonus zdołał nawet strzelić bramkę. W 65. minucie honorowe trafienie zaliczył Dominik Maciejewski. Sokół odpowiedział trafieniami Jakuba Groszkowskiego i Joshuy Baloguna i ostatecznie triumfował 9:1.

Kleczewianie awansowali do finału okręgowego Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Górnikiem Konin. Data i miejsce rozgrywania finału jeszcze nie jest znane (pierwotnie miał to być 3 maja). Oba zespoły zagrają ze sobą również w najbliższą sobotę w ramach rozgrywek ligowych.

Polonus Kazimierz Biskupi - Sokół Kleczew 1:9 (65' Dominik Maciejewski - 5', 40' Arkadiusz Bajerski, 9', 71' Jakub Groszkowski, 12', 37' Łukasz Cichos, 14' Mateusz Majewski, 42', 81' Joshua Balogun)

Polonus Kazimierz Biskupi: Michał Horbiński (61' Mateusz Kopeć) - Filip Jasiecki, Bartłomiej Dobry, Dominik Maciejewski, Piotr Tomaszewski (64' Patryk Łagocki), Grzegorz Adamczewski (46' Filip Dobry), Norbert Grzelak, Mateusz Dolecki (55' Marcin Stryganek), Dominik Frątczak (55' Tobiasz Gasza), Łukasz Wawrzyniak (46' Wiktor Budzyński), Krzysztof Słowiński.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski (46' Maciej Przygoda) - Michał Kozajda (46' Marcel Koziorowski), Mateusz Majewski, Michał Wolinowski (46' Tomasz Koziorowski), Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk (46' Wojciech Antczak), Jakub Dębowski (60' Jan Paczyński), Jakub Groszkowski, Joshua Balogun, Arkadiusz Bajerski, Łukasz Cichos (46' Jakub Antosik).