LM.plSportZwycięski Start, pokonali trzema bramkami Żagiew Dzierżoniów

Zwycięski Start, pokonali trzema bramkami Żagiew Dzierżoniów

Prowadzili niemal od samego początku i nie oddali prowadzenia do samego końca. Start pokonał Żagiew Dzierżoniów i umocnił się na dziewiątym miejscu w tabeli II ligi.

W sobotę koninianie podejmowali jeden z zespołów walczących o utrzymanie - Żagiew Dzierżoniów. Wyżej notowany Start nie dał szans swoim rywalom, choć w drugiej połowie starcia goście byli bliscy doprowadzenia do remisu.

Koninianie objęli prowadzenie w spotkaniu w trzeciej minucie i nie oddali go już do końca. W trzynastej minucie Start prowadził już 9:4 po bramkach m.in. Kacpra Andrzejczaka, Olgierda Piaskowskiego i Adriana Franaszka. Później goście nieco zniwelowali te straty, ale w samej końcówce pierwszej połowy koninianie znów przycisnęli i ostatecznie wygrali 18:12.

Drugą połowę drużyna Dariusza Pietrzyka i Marka Salzmana rozpoczęła równie dobrze. Gra przestała iść w 38. minucie. Przez kolejne trzynaście minut Żagiew zanotowała aż dziewięć bramek wobec zaledwie dwóch trafień Startu. Na parkiecie zrobiło się gorąco, bowiem gospodarze prowadzili już tylko jedną bramką.

Tym razem jednak koninianie nie dali sobie wydrzeć wygranej. W ostatnich minutach dobrze w ataku zagrali Olgierd Piaskowski, Adrian Franaszek i Marek Salzman, a rzut karny obronił Jakub Kujawiński. Start zwyciężył ostatecznie 32:29.

Dzięki wygranej koninianie umocnili się na dziewiątym miejscu. Start ma obecnie 28 punktów i trzy oczka przewagi nad UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Kolejny mecz w przyszły weekend. Koninianie zagrają na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie.

Start Konin - Żagiew Dzierżoniów 32:29 (18:12)

Start Konin: Jakub Kujawiński - Olgierd Piaskowski (9), Adrian Franaszek (9), Adrian Grzelka (4), Marek Salzman (2), Hubert Sobczak (2), Łukasz Cieślak (2), Marcel Urbański (2), Kacper Andrzejczak (1), Tomasz Trojanowski (1), Dominik Urbański.

Żagiew Dzierżoniów: Maksymilian Madaliński, Wojciech Jabłoński - Mateusz Błażkiewicz (8), Maciej Batko (7), Piotr Kuciński (5), Jakub Klocek (3), Jakub Adamek (3), Grzegorz Styrcz (1), Bartosz Galik (1), Damian Kalinowski (1), Tomasz Pietrzykowski.