LM.plSportOgólnopolski Turniej Młodzików. Brązowy medal dla Bakalarskiego

Ogólnopolski Turniej Młodzików. Brązowy medal dla Bakalarskiego

Tylko jeden reprezentant KKSz Konin stanął na podium podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin. Brązowy medal wywalczył Mateusz Bakalarski.

Ponad setka zawodników wystartowała w sobotę w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin. Dwa złote medale - za zwycięstwa w turnieju dziewcząt i chłopców - powędrowały do zawodników UKS Hajduczek Olsztyn. Na pierwszych miejscach stawali: Aniela Kozłowska i Oskar Kusak.

Dla gospodarzy jedyny medal zdobył Mateusz Bakalarski. Reprezentant KKSz Konin w ćwierćfinale wygrał 12:8 z Albertem Malcerem (SSiR Kramsk), ale w półfinale przegrał 7:12 z Marcelem Broniszewskim (Victor Warszawa) i ostatecznie zajął trzecie miejsce. W czołowej ósemce uplasowali się jeszcze: Filip Radoch, Wojciech Kaczmarczyk i Mateusz Mańczak.

W turnieju dziewcząt do ćwierćfinału awansowała tylko jedna zawodniczka KKSz Konin. Inez Graupen w pojedynku o strefę medalową uległa jednak Natalii Lipińskiej (Dragon Łódź) 1:12 i ostatecznie sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Kolejne szermiercze zawody w Koninie 28 kwietnia. Tym razem do naszego miasta przyjadą seniorzy rywalizować w IV Pucharze Polski - XXV Memoriale Zenona Ryszewskiego.