LM.plSportSPS Konspol awansował, ale wciąż czeka na rywala w II rundzie

SPS Konspol awansował, ale wciąż czeka na rywala w II rundzie

Siatkarze SPS Konspol Słupca wygrali rewanżowe spotkanie I rundy play-off II ligi i awansowali do półfinału rozgrywek. W niedzielę rozstrzygnie się, z kim słupczanie zagrają na tym etapie.

Po pierwszym spotkaniu play-off z PGE Skra II Bełchatów słupczanie byli w minimalnie lepszej sytuacji, wygrali bowiem na własnym terenie 3:2. By awansować bez konieczności rozgrywania trzeciego spotkania SPS Konspol musiało również zwyciężyć w rewanżu.

I to się zawodnikom Artura Helmana udało. Goście objęli prowadzenie w Bełchatowie już po pierwszym secie wygranym 25:21. W drugiej części spotkania gospodarzom udało się co prawda wyrównać, ale słupczanie już nie odpuścili. Wygrali trzeciego i czwartego seta i ostatecznie zwyciężyli w spotkaniu 3:1.

Zwycięstwo w Bełchatowie dało SPS Konspol Słupca awans do II rundy play-off. Tam słupczanie zagrają ze zwycięzcą starcia Czarni Wirex Rząśnia - SMS PZPS II Spała. Po dwóch spotkaniach w rywalizacji tych dwóch zespołów jest remis 1:1, a trzeci mecz rozegrany zostanie w niedzielę i to on rozstrzygnie, z kim zmierzą się siatkarze ze Słupcy.

W półfinale SPS Konspol rywalizować będzie o awans do turnieju półfinałowego o I ligę. Rywalizacja tym razem trwać będzie do trzech wygranych meczów. Pierwsze dwa spotkania SPS Konspol rozegra 21 i 22 kwietnia u siebie (w przypadku wygranej SMS PZPS II Spała) lub w Rząśni (w przypadku zwycięstwa Czarnych Wirex). Rewanże zaplanowane są na weekend 28 - 29 kwietnia, a ewentualny piąty mecz na 2 maja.

Zwycięzca tego półfinału wraz z wygranym meczów UKS Mickiewicz Kluczbork - LKPS Borowno uzyska awans do turnieju półfinałowego.

PGE Skra II Bełchatów - SPS Konspol Słupca 1:3 (21:25, 25:17, 18:25, 19:25).