LM.plSportBolesna porażka SKP Słupca. Utrzymanie w IV lidze zaczyna uciekać

Bolesna porażka SKP Słupca. Utrzymanie w IV lidze zaczyna uciekać

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie przegrali w sobotę piłkarze SKP Słupca. Na własnym terenie zespół Wojciecha Henke uległ Victorii Ostrzeszów 0:4.

Oba zespoły przed 21. kolejką sąsiadowały ze sobą w tabeli, ale to słupczanie plasowali się na wyższej pozycji od Victorii. Pod sobotnim starciu drużyny zamieniły się miejscami, a porażka z ostrzeszowianami oznacza, że cel w postaci utrzymania się w IV lidze zaczyna się oddalać od SKP Słupca.

Cały mecz rozstrzygnął się praktycznie w przeciągu dwudziestu minut pierwszej połowy. Najpierw wynik w 24. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Jacek Mikołajczyk, a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Michał Mazurek. Pięć minut później Victoria podwyższyła - dośrodkowanie z Remigiusza Pastuchy wykorzystał Maciej Stawiński i było już 0:2.

Słupczan jeszcze w pierwszej połowie dobił sam Pastucha, wykorzystując dogranie Radosława Dolaty. Po zmianie stron czwartego gola dorzucił Maciej Stawiński, ustalając wynik sobotniego spotkania i dając trzy punkty Victorii Ostrzeszów.

Zespół z południa Wielkopolski wyprzedził w tabeli SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke spadła na dziesiąte miejsce w tabeli, a strata punktowa do bezpiecznych miejsc wciąż rośnie, zamiast maleć. Kolejna szansa na punkty w przyszły weekend - SKP Słupca zagra na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

SKP Słupca - Victoria Ostrzeszów 0:4 (24' Michał Mazurek, 29', 57' Maciej Stawiński, 45' Remigiusz Pastucha)

SKP Słupca (skład wyjściowy): Szymon Szymański - Andrzej Górski, Piotr Głowala, Jacek Mikołajczyk, Daniel Bednarowicz, Konrad Kobylarek, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski, Jakub Woźniak, Jakub Kwaśny, Kamil Sikorski.

źródło: nasza-victoria.futbolowo.pl