LM.plSportOrzeł ReklamowyGadżet mistrzem III ligi! Teraz walka o awans

Orzeł ReklamowyGadżet mistrzem III ligi! Teraz walka o awans

Po kolejnym pięciosetowym dreszczowcu Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza pokonał Kaniasiatkę Gostyń w drugim meczu finałowym i został mistrzem III ligi siatkówki. To historyczny sukces zespołu, który w tym sezonie zadebiutował w rozgrywkach.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Rzgowie Orzeł ReklamowyGadżet był minimalnie bliższy wygranej w finale III ligi. W Gostyniu drużyna Sławomira Woźniaka musiała jednak również zwyciężyć, by zapewnić sobie pierwszy w swojej historii tytuł. Tak się właśnie stało, choć kibice znów musieli drżeć o wynik przez pięć setów.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. W pierwszym secie Kaniasiatka Gostyń triumfowała 25:22. W drugim secie wynik był dokładnie taki sam, ale tym razem górą byli już goście z Osieczy. W setach oba zespoły remisowały 1:1.

Trzecią część spotkania znów wygrali siatkarze Kaniasiatki, tym razem rozbijając Orła ReklamowyGadżet wysoko - do czternastu. W czwartym secie goście jednak znów odrobili straty, wygrali 25:20 i doprowadzili do piątego seta. W decydującej części spotkania Orzeł ReklamowyGadżet znów okazał się lepszy, zwyciężył 15:12 i został mistrzem III ligi siatkówki!

To historyczny sukces dla nowego, odrodzonego Orła Osiecza. Klub powstał w zeszłym roku, a obecny sezon jest jego pierwszym w rozgrywkach III ligi. Mistrzostwo rozgrywek jest więc pierwszym trofeum, jakie klub z Osieczy będzie mógł umieścić w swojej gablocie.

Pierwszym - ale niekoniecznie ostatnim, bowiem sezon dla Orła ReklamowyGadżet dopiero się rozkręca. Teraz przed drużyną Sławomira Woźniaka walka o awans do II ligi. Pierwszym etapem będzie turniej półfinałowy, w którym zespół z Osieczy zagra z mistrzem III ligi gr. zachodniopomorskiej, wicemistrzem III ligi gr. kujawsko-pomorskiej i wicemistrzem III ligi gr. pomorskiej.

Turnieje półfinałowe rozegrane zostaną w dniach 27 - 29 kwietnia. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju półfinałowego.

Kaniasiatka Gostyń - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2:3 (25:22, 22:25, 25:14, 20:25, 12:15).