Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16731) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy bramki w jedenaście minut. Górnik wciąż z zer ... (0)Muzyczny finał patriotycznej akcji. Zaśpiewali dla ... (2)

Mistrzostwa Świata Juniorek i Kadetek z dwoma szablistkami KKSz

Dodano: 10.04.2018 11:09
Źródło: LM.pl

Dwie szablistki KKSz Konin rywalizowały w Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów. Zarówno Weronika Waleriańczyk, jak i Małgorzata Zawodniak odpadały w fazie pucharowej.

Walcząca w kat. kadetek Weronika Waleriańczyk w eliminacjach grupowych zanotowała dwa zwycięstwa i cztery porażki. Koninianka pokonała 5:4 Kaouther Mohamed Belkebir (Algieria) i 5:1 Imanę Kassaoui (Maroko), a także uległa 1:5 Marii Matei (Rumunia), 0:5 Katarynie Rahaczeuskaji (Białoruś), 4:5 Darii Gontsowej (Ukraina) i 4:5 Darze Villi (Meksyk). 

W fazie pucharowej Waleriańczyk zdołała odbyć jeden pojedynek. W 1/64 finału koninianka przegrała 11:15 z Tamarią Czarkwiani (Gruzja) i ostatecznie została sklasyfikowana na 75. miejscu. Łącznie w zawodach wzięły udział 104 zawodniczki, a najlepsza Polka - Roksana Bartosz - była 53.

W turnieju juniorek rywalizowała natomiast Małgorzata Zawodniak. W fazie grupowej szablistka KKSz Konin wygrała trzy walki - 5:4 z Brendą Paolo Mediną Velasco (Meksyk), 5:0 z Caroliną Brecheret (Brazylia) i 5:2 z Walerią Proczenko Ukraina), a trzy przegrała - 1:5 z Beatrice Dallą Vecchią (Włochy), 1:5 z Katherine Paredes Torres (Wenezuela) i 2:5 z Marią Venturą (Hiszpania).

W fazie pucharowej Małgorzata Zawodniak też zanotowała tylko jeden pojedynek. W 1/64 finału koninianka przegrała 7:15 z Haeun Hong (Korea) i ostatecznie została sklasyfikowana na 80. miejscu. Łącznie w zawodach wzięło udział 126 zawodniczek, a najlepsza Polka - Zuzanna Cieślar - zajęła 26. miejsce.

Zawodniak rywalizowała również w turnieju drużynowym. Polki w składzie: Zuzanna Cieślar, Małgorzata Zawodniak, Roksana Bartosz i Marta Mazurek uplasowały się na trzynastym miejscu. Biało-czerwone w pierwszej walce pokonały reprezentację Egiptu 45:26, a następnie uległy Bułgarii 44:45. W walce o miejsca 9 - 16 Polki uległy Ukrainkom 40:45. Następnie w rywalizacji o miejsca 13 - 16 biało-czerwone pokonały Uzbekistan 45:30 i Singapur 45:39. 

Kolejne szermiercze zmagania z udziałem zawodniczek i zawodników KKSz Konin już w najbliższy weekend. W Sosnowcu rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Zagłębia - Memoriał Rafała Sznajdera.

Szabla kobiet - kadetki:
1. Liza Pusztai (Węgry)
2. Natalia Botello (Meksyk)
3. Alexis Anglade (USA)
3. Alina Kliucznikowa (Rosja)
5. Joanna Iliewa (Bułgaria)
6. Benedetta Taricco (Włochy)
7. Valentina Nagy (Węgry)
8. Ho Chee Ma (Hongkong).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
75. Weronika Waleriańczyk.

Szabla kobiet - juniorki:
1. Olga Nikitina (Rosja)
2. Natalia Botello (Meksyk)
3. Lucia Lucarini (Włochy)
3. Liza Pusztai (Węgry)
5. Chloe Fox-Gitomer (USA)
6. Misaki Emura (Japonia)
7. Yingjia Ma (Chiny)
8. Larissa Eifler (Niemcy).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
80. Małgorzata Zawodniak.   

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

masakra
Dodano: 10.04.2018 19:51    Przez: ~ty
Tadek tyle kasy idzie na ten sport i dupa.
Dodano: 10.04.2018 21:19    Przez: ~Józek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.