LM.plSportMedyczki rozbiły beniaminka. Pięć bramek Anny Gawrońskiej

Medyczki rozbiły beniaminka. Pięć bramek Anny Gawrońskiej

Po dwóch przegranych ligowych meczach i przerwie na reprezentację Medyk Konin powrócił do rozgrywek w dobrym stylu. Mistrzynie Polski pokonały w Górznie tamtejszy Unifreeze 8:0.

Spotkanie ułożyło się dla koninianek wyśmienicie. Już w czwartej minucie prowadzenie Medykowi dała Anna Gawrońska, wykorzystując podanie Krystyny Sikory. Dziesięć minut później asystę zaliczyła już sama kapitan medyczek, a do siatki Unifreeze trafiła Nicole Zając. Analogicznie, przy trzeciej bramce, asystowała Zając, a wynik podwyższyła Nikol Kaletka.

Do przerwy medyczki trafiały jeszcze trzy razy. W 28. minucie w pole karne dośrodkowała Natalia Chudzik, a swoją drugą bramkę zdobyła Anna Gawrońska. Tuż przed przerwą prostopadłe podanie od Kaletki znów wykorzystała Gawrońska, notując tym samym hat-tricka. Na 6:0 strzeliła już sama Kaletka, a kolejną asystę dopisała na swoje konto Gawrońska.

Po zmianie stron medyczki dołożyły jeszcze dwie bramki. Obie to zasługa duetu Nicole Zając i Anna Gawrońska. Boczna obrończyni Medyka dwukrotnie zaliczyła asystę, a dwukrotnie do siatki rywalek trafiała kapitan Medyka, kończąc tym samym spotkanie z wynikiem pięciu goli.

Medyk dopisał do swojego konta trzy punkty, ale wciąż ma jedno oczko mniej od Górnika Łęczna. Lider Ekstraligi pokonał 8:0 Sportową Czwórkę Radom. Kolejne spotkanie mistrzynie Polski rozegrają w środę. Medyk zmierzy się na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych.

Unifreeze Górzno - Medyk Konin 0:8 (4', 28', 43', 75', 76' Anna Gawrońska, 14' Nicole Zając, 26', 44' Nikol Kaletka)

Unifreeze Górzno (skład wyjściowy): Marta Ozimek - Andżelina Ignatjewa, Joanna Jeleń, Agata Bała, Dominika Głowacka, Weronika Hossa, Julia Brzozowska, Agnieszka Garbowska, Natalia Żakiewicz, Zuzanna Domagalska, Dominika Kopińska.

Medyk Konin (skład wyjściowy): Monika Sowalska - Krystyna Sikora, Radosława Sławczewa, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Sandra Sałata, Mariana Iwanyszyn, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.