Dzisiaj jest środa 12 grudnia 2018, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21980) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (8)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (44)

Górnik przegrał z Bałtykiem po niecodziennym karnym

Dodano: 14.04.2018 22:06
Źródło: LM.pl

Przez niecodzienny błąd rezerwowego Górnik Konin nie wywiózł w sobotę z Gdyni ani jednego punktu. Biało-niebiescy ulegli gdynianom 1:2.

Bałtyk Gdynia, jeden z czołowych zespołów III ligi, po raz kolejny na własnym terenie musiał męczyć się z Górnikiem Konin. W zeszłym roku koninianie w Gdyni zremisowali. W tym sezonie również było blisko, ale ostatecznie punktów koninian pozbawił niecodzienny rzut karny.



Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Po drużynowej akcji dla Bałtyku gola zanotował Adam Duda. Gdynianie mieli w spotkaniu przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować wyższą zdobyczą bramkową. Aż do 75. minuty, gdy Bałtykowi pomogli sami piłkarze Górnika Konin.

Takie sytuacje w piłce nożnej zdarzają się niezwykle rzadko i nawet największy znawcy futbolu muszą w ich przypadku wertować podręczniki z zasadami by sprawdzić, jak powinni reagować sędziowie. Kwadrans przed końcem meczu po nieudanym zagraniu gospodarzy piłka zmierzała w kierunku linii końcowej. Jeden z rezerwowych Górnika, chcąc przyspieszyć wznowienie gry, podał piłkę Dominikowi Kąkolewskiemu. Problem w tym, że zrobił to w momencie, gdy piłka była jeszcze w boisku.

To zagranie niedozwolone, choć naprawdę ciężko przypomnieć sobie analogiczną sytuację z meczów najwyższych lig. Problem mieli sami arbitrzy sobotniego starcia w Gdyni. Początkowo wskazali na rzut wolny pośredni, ale po interwencji kierownika Bałtyku zmienili decyzję, dyktując rzut karny. 

Skąd taka decyzja? Prawdopodobnie sędziowie użyli przepisu siódmego z artykułu trzeciego ,,Przepisów Gry" wydanych przez IFAB, który brzmi: ,,Jeżeli gra została przerwana, a osobą, która wpływała na przebieg gry była osoba funkcyjna, zawodnik rezerwowy, wymieniony lub wykluczony – sędzia wznowi grę rzutem wolnym bezpośrednim lub rzutem karnym".

Jedenastkę wykorzystał Mateusz Kuzimski i Bałtyk prowadził już 2:0. Zaledwie cztery minuty później nadzieję Górnikowi dał jednak jeszcze Maciej Adamczewski. Po świetnym podaniu górą Adamczewski przyjął piłkę w polu karnym i jeszcze piękniejszym lobem pokonał bramkarza Bałtyku. 

To było jednak zbyt mało - Górnik ostatecznie w Gdyni przegrał 1:2 i nie wywalczył nawet jednego punktu. Biało-niebiescy utrzymali szesnaste miejsce w tabeli, ale dopiero w niedzielę swoje spotkanie rozegra siedemnasty GKS Przodkowo. Piłkarzy Górnika kolejny mecz czeka już w najbliższą środę. Zespół Sławomira Suchomskiego podejmie KP Starogard Gdański.

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 2:1 (25' Adam Duda, 75' Mateusz Kuzimski - 79' Maciej Adamczewski)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Dominik Kąkolewski - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Mateusz Augustyniak, Łukasz Wesołowski, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Piotr Radoszewski, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski.

fot. screen z video Bałtyku Gdynia

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Bałtyk Gdynia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Co za barany z was. Tak jest w przepisach, niecodzienna sytuacja ale decyzja SŁUSZNA. Boli mnie to bo kibicuje Górnikowi ale taka prawda. Pytanie co za gamoń jedzie grać na trzecia ligę i robi taki idiotyczny błąd!!! Piłka nie wyszła, nie miał prawa dotknąć! Na orlikach dziecino tym wiedza!
Dodano: 15.04.2018 01:56    Przez: ~Działacz
Przestań z tym śmiesznym Oranje.
Dodano: 15.04.2018 12:35    Przez: ~ziom
A co to ma do tego? Zupełnie inna sytuacja. Sędzia tam po prostu kompletnie nie ogarnął. Sam napisałeś. DZIECIAK DO PODAWANIA PIŁEK. A tutaj? DOROSŁY ZAWODNIK zachował się tak, że trudno takich akcji szukać na wiejskim turnieju o puchar wójta. Naprawdę klapki na oczach tych którzy tego nie widzą. Jeszcze raz powtarzam: CHOLERNIE SZKODA. NIECODZIENNA SYTUACJA. ALE - SŁUSZNA DECYZJA SĘDZIEGO!!! A TEN GAMOŃ REZERWOWY Z GDYNI PIESZO POWINIEN WRACAĆ!
Dodano: 15.04.2018 10:39    Przez: ~działacz do olo
Czego ty od nich oczekujesz ? To synkowie radnych,urzędniczek i byłych policjantow. Co najwyżej poszczekają na tym młynie dla przykrywki a kasa leci z dilerki.
Dodano: 14.04.2018 23:58    Przez: ~Wiem
Ale bramka dla Górnika przepiękna! Nawet w ekstraklasie mogłaby zostać golem kolejki! Szkoda tego punktu na wyjeździe z drużyną z czołówki.
Dodano: 15.04.2018 14:25    Przez: ~Kibic

KOMENTARZE

W Górnika wierzymy!
Dodano: 14.04.2018 22:38    Przez: ~FGK
Ladnie z nami sędzia pocisnal
Dodano: 14.04.2018 22:43    Przez: ~Kibic
O co chodzi z tym karnym??
Dodano: 14.04.2018 22:50    Przez: ~Sedzia
Całkiem dobry mecz Górnika w Gdyni żeby nie karny drukniety byśmy wywieźli punkty z ciężkiego terenu. Gra wygląda już całkiem nieźle tyko punktowac i byt 3 ligowy pewny.
Dodano: 14.04.2018 23:00    Przez: ~Kibiccc.....
Ty jednak jesteśzryty
Dodano: 15.04.2018 11:44    Przez: ~Proszę cię
do wielkiego działacza( a małego wzrostu) tu nawet sam lewandowski by nie pomógł listkiewicz miał i tak nas w ręku przypomnij sobie Puchar Polski z Amiką więc się nie jaraj bo to świadczy o tobie.................
Dodano: 16.04.2018 16:44    Przez: ~obserwator
Drukarnia oddział Gdynia. Dobra gra Górnika powinna zaprocentowac w normalnych warunkach. Tylko 3 punkty w meczu ze S.gdańśkim i środą.
Dodano: 15.04.2018 00:46    Przez: ~maniek
Co za barany z was. Tak jest w przepisach, niecodzienna sytuacja ale decyzja SŁUSZNA. Boli mnie to bo kibicuje Górnikowi ale taka prawda. Pytanie co za gamoń jedzie grać na trzecia ligę i robi taki idiotyczny błąd!!! Piłka nie wyszła, nie miał prawa dotknąć! Na orlikach dziecino tym wiedza!
Dodano: 15.04.2018 01:56    Przez: ~Działacz
Poogladaj sobie madralo akcje na youtube,jak zdarzalo sie ze dzieciak ktory stoi za baramka do podawania pilek wbiega na boisku i wbija pilke do bramki,sedzia pokazuje srodek i zalicza bramke
Dodano: 15.04.2018 09:26    Przez: ~Olo
A co to ma do tego? Zupełnie inna sytuacja. Sędzia tam po prostu kompletnie nie ogarnął. Sam napisałeś. DZIECIAK DO PODAWANIA PIŁEK. A tutaj? DOROSŁY ZAWODNIK zachował się tak, że trudno takich akcji szukać na wiejskim turnieju o puchar wójta. Naprawdę klapki na oczach tych którzy tego nie widzą. Jeszcze raz powtarzam: CHOLERNIE SZKODA. NIECODZIENNA SYTUACJA. ALE - SŁUSZNA DECYZJA SĘDZIEGO!!! A TEN GAMOŃ REZERWOWY Z GDYNI PIESZO POWINIEN WRACAĆ!
Dodano: 15.04.2018 10:39    Przez: ~działacz do olo
Z popełnianych błędów powinno się wyciągać wnioski. W tej sytuacji jest jednoznaczny: jednym z elementów szkolenia dzieci i młodzieży powinna być nauka teorii zasad gry w piłkę nożną, ponieważ śmiem twierdzić, że ponad 50% zawodników nie zna tych przepisów. Pozdrawiam wszystkich kibiców.
Dodano: 15.04.2018 20:04    Przez: ~Marek
Oranje by wygrało, mają najlepszych trenerów i prezesa !!!
Dodano: 15.04.2018 11:18    Przez: ~rodzic
Przestań z tym śmiesznym Oranje.
Dodano: 15.04.2018 12:35    Przez: ~ziom
inni winni, my nie winowaci?! Dość tłumaczeń = grać!!!
Dodano: 15.04.2018 11:47    Przez: ~Górnik Wncenty
Ale bramka dla Górnika przepiękna! Nawet w ekstraklasie mogłaby zostać golem kolejki! Szkoda tego punktu na wyjeździe z drużyną z czołówki.
Dodano: 15.04.2018 14:25    Przez: ~Kibic
A TO NIE BYŁ SAMOBÓJ???????!
Dodano: 15.04.2018 15:21    Przez: ~tak mowili
Czy gdyby rezerwowy tak zrobil przy horagiewce lub na srodku boiska, zmierzajac na rozgrzewkę za bramka, to tez byłby karny? Pytam z ciekawosci. Naprawde nie widzialem takiego przypadku
Dodano: 15.04.2018 14:32    Przez: ~pytanie
Zapraszamy na kurs sedziowski to się dowiesz!:))
Dodano: 15.04.2018 15:19    Przez: ~a takie to proste z boku:)
Wtedy by nie było, kwestia gdzie wpłynął na grę, akurat w tej sytuacji zagrał piłkę w polu karnym i dlatego.
Dodano: 15.04.2018 23:47    Przez: ~obserwator
Byłby rzut wolny bezpośredni. Jedynym wolnym bezpośrednim, który może byc wykonany w obrebie pola karnego jest rzut karny