LM.plSportPierwsze zwycięstwo SKP Słupca na wiosnę! Pokonali Białego Orła

Pierwsze zwycięstwo SKP Słupca na wiosnę! Pokonali Białego Orła

W czwartym meczu rundy wiosennej IV ligi SKP Słupca zanotował pierwsze zwycięstwo po zimowej przerwie. Pomimo zwycięstwa słupczanie pozostali na dziesiątym miejscu w tabeli.

W niedzielę drużyna Wojciecha Henke walczyła na wyjeździe z czternastą drużyną ligi - Białym Orłem Koźmin Wlkp. Słupczanie, którzy wiosną do tej pory nie zdobyli nawet jednego punktu, zdołali rywali pokonać i zainkasować pierwszy komplet punktów po zimowej przerwie.

Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie. Po bezbramkowych pierwszych 45 minutach po zmianie stron wynik otworzył Tomasz Jarecki. Niemal dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Jakub Kwaśny i takim właśnie wynikiem zakończyło się niedzielne starcie.

SKP Słupca powiększył swój dorobek punktowy do 26 oczek, ale wciąż plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli IV ligi. Kolejny mecz już w środę. Drużyna Wojciecha Henke zagra zaległe spotkanie osiemnastej kolejki - w Rawiczu słupczanie zmierzą się z tamtejszą Rawią.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - SKP Słupca 0:2 (53' Tomasz Jarecki, 72' Jakub Kwaśny).