LM.plSportOsłabiony Start uległ na wyjeździe. Dwanaście bramek Franaszka

Osłabiony Start uległ na wyjeździe. Dwanaście bramek Franaszka

Dziewięciu zawodników z pola mieli do dyspozycji trenerzy Startu Konin podczas niedzielnego meczu w Obornikach Śląskich. Mimo tego do 45. minuty koninianie byli blisko korzystnego rezultatu w meczu.

Do Obornik Śląskich Start pojechał osłabiony brakiem m.in. Łukasza Cieślaka, Olgierda Piaskowskiego, czy Tomasza Trojanowskiego. Dariusz Pietrzyk i Marek Salzman mieli w niedzielę do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników z pola, a mimo tego Start był w stanie przez długi czas prowadzić wyrównanę grę z Borem.

Na samym początku meczu koninianie wyszli nawet na prowadzenie 3:1 po trzech trafieniach Adriana Franaszka, ale w kolejnych minutach Bór te straty odrobił. Walka bramka za bramkę trwała przez większość pierwszej połowy. Dopiero w samej końcówce gospodarze odskoczyli koninianom na trzy trafienia i wygrali pierwszą część meczu 13:10.

Po zmianie stron przez długi czas ta przewaga utrzymywała się na podobnym poziomie. Pomiędzy 43., a 45. minutą Start odrobił jednak trzy bramki straty po trafieniach Adriana Franaszka, Marka Salzmana i Filipa Biniewicza. Przewaga Boru stopniała do jednej bramki, było 18:17.

Wtedy jednak posypały się kary dla Startu, na dwie minuty boisko opuszczali Hubert Sobczak, Filip Biniewicz i Marek Salzman. Gospodarze natychmiast to wykorzystali. Do końca spotkania Bór trafił jeszcze osiem razy wobec zaledwie dwóch bramek Startu Konin. Zespół z Obornik Śląskich wygrał ostatecznie 26:20.

Pomimo porażki Start Konin utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Tyle samo oczek ma dziesiąty UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań premiuje zespół z Konina. Kolejny, ostatni już w tym sezonie mecz na własnym terenie, Start rozegra w najbliższy weekend. Koninianie podejmą ZEW Świebodzin.

Bór Oborniki Śląskie - Start Konin 26:20 (13:10)

Bór Oborniki Śląskie: Łukasz Kurzydło, Karol Głośniak - Artur Szabat (8), Wojciech Weisskopf (7), Kamil Ramiączek (5), Eryk Sawicki (5), Sebastian Giera (1), Przemysław Błasiak, Konrad Burchacki, Kevin Chmieliński, Bartosz Czajka, Kacper Nawalaniec, Alan Chmieliński, Tomasz Stykała.

Start Konin: Jakub Kujawiński - Adrian Franaszek (12), Adrian Grzelka (3), Filip Biniewicz (2), Marek Salzman (2), Hubert Sobczak (1), Marcel Urbański, Kacper Andrzejczak, Dominik Urbański, Jakub Fiedorowicz.