LM.plSportMarek Weiss wywalczył złoto, dwa medale szablistek KKSz Konin

Marek Weiss wywalczył złoto, dwa medale szablistek KKSz Konin

Cztery krążki wywalczyli reprezentanci KKSz Konin na Międzynarodowym Turnieju Młodzików i Juniorów Młodszych o Puchar Zagłębia. Po złoto sięgnął Marek Weiss.

Na najwyższym podium rozgrywanych w Sosnowcu zawodów stanął Marek Weiss. Koninianin w fazie pucharowej pokonał 15:6 Macieja Adamusa (Akademia Integracji), 15:11 Olafa Stasiaka (KKSz Konin), 15:13 Michała Szredera (KKSz Konin) i 15:13 Krzysztofa Rychtę Victor Warszawa), zajmując ostatecznie pierwsze miejsce.

Spośród pierwszych ośmiu zawodników turnieju juniorów młodszych aż pięciu stanowili szabliści KKSz Konin. Po brązowy medal sięgnął Michał Szreder, a tuż poza podium uplasowali się Olaf Stasiak, Gabriel Jarek i Kacper Nowinowski.

W turnieju juniorek młodszych do finału dotarła Weronika Waleriańczyk. Koninianka w fazie pucharowej pokonała 15:7 Emilię Stępczyńską (AZS AWF Warszawa), 15:11 Darię Skonieczną (AZS AWF Warszawa), 15:11 Klaudię Malgrem (Hajduczek Olsztyn) i dopiero w finale przegrała z Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 11:15. Szablistka KKSz Konin sięgnęła ostatecznie po srebrny medal.

W czołowej ósemce znalazła się jeszcze Natalia Wysocka. Koninianka w półfinale przegrała z Julią Cieślar 0:15 i zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

W Sosnowcu rywalizowali również młodzicy. W turnieju dziewcząt do czołowej ósemki awansowała Zuzanna Buselt, plasując się ostatecznie na ósmym miejscu. W turnieju chłopców piąte miejsce wywalczył natomiast Mateusz Bakalarski.