Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22164) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Karatecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski

Dodano: 18.04.2018 11:08
Źródło: LM.pl

Ponad 100 medali przywieźli karatecy UKS Powa Stare Miasto i UKS Sato Kazimierz Biskupi z XIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami. W zawodach oba kluby reprezentowało 34 zawodników.

Rozgrywane w Warszawie mistrzostwa przyciągnęły 265 zawodników z 27 klubów z całej Polski. Powiat koniński reprezentowało 34 karateków z UKS Powa Stare Miasto i UKS Sato Kazimierz Biskupi. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach: sumo-grappling (na zasadach judo, sumo i zapasów), renraku-waza (kombinacje technik z bronią i bez broni), makiwara-kumite (pokaz skuteczności technik na worku) , szermierce na miecze, tokui-kata (własne układy kata z bronią), semi-kontakt (walka w ochraniaczach dla najmłodszych), light-kontakt (wolna walka), yokusoku-kumite (starcia z przeciwnikiem z bronią i bez broni), kata zespołowo (pokaz formy i interpretacja realna danego układu), łucznictwie w stylu dowolnym i tatarskim.

Zawodnicy UKS Powa Stare Miasto wywalczyli w Warszawie 31 złotych medali, 23 srebrne i siedemnaście brązowych. Najwięcej krążków zdobył Mateusz Mikołajczyk, startujący w najmłodszej kategorii wiekowej klas 1-3 szkoły podstawowej. Na mistrzostwach wywalczył cztery złote medale i jeden brązowy. Wśród dziewcząt najlepsza była juniorka Sylwia Horzewska z dorobkiem trzech złotych medali, jednego srebrnego i jednego brązowego. 

33 razy na podium stawali karatecy UKS Sato Kazimierz Biskupi - dziewiętnaście razy na pierwszym miejscu, dziesięć razy na drugim i cztery razy na trzecim. Po cztery złote medale zdobyli Fryderyk Szczepański i Damian Nurkiewicz, a wśród dziewcząt najlepsza okazała się Natalia Włodarczyk z czterema złotymi krązkami i jednym srebrnym.

Najmłodszym startującym zawodnikiem był Szymon Malewski z grupy Akademii Karate Przedszkolaka, który zdobył drugie miejsce w semi-kontakt i trzecie miejsce w sumo-grappling. Najstarszym zawodnikiem był natomiast Stanisław Mikołajczyk. Startujący w kategorii dorosłych do 49. roku życia karateka zdobył trzy złote medale w makiwara-kumite, łucznictwie w stylu dowolnym i tatarskim.

Kierownikiem drużyny z Kazimierza Biskupiego był mejin Grzegorz Gradowski, a  zespołu ze Starego Miasta - hanshi Jarosław Wadelski.  • Karatecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski
  • Karatecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski
  • Karatecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.