LM.plSportKaratecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski

Karatecy z powiatu konińskiego na otwartych mistrzostwach Polski

Ponad 100 medali przywieźli karatecy UKS Powa Stare Miasto i UKS Sato Kazimierz Biskupi z XIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami. W zawodach oba kluby reprezentowało 34 zawodników.

Rozgrywane w Warszawie mistrzostwa przyciągnęły 265 zawodników z 27 klubów z całej Polski. Powiat koniński reprezentowało 34 karateków z UKS Powa Stare Miasto i UKS Sato Kazimierz Biskupi. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach: sumo-grappling (na zasadach judo, sumo i zapasów), renraku-waza (kombinacje technik z bronią i bez broni), makiwara-kumite (pokaz skuteczności technik na worku) , szermierce na miecze, tokui-kata (własne układy kata z bronią), semi-kontakt (walka w ochraniaczach dla najmłodszych), light-kontakt (wolna walka), yokusoku-kumite (starcia z przeciwnikiem z bronią i bez broni), kata zespołowo (pokaz formy i interpretacja realna danego układu), łucznictwie w stylu dowolnym i tatarskim.

Zawodnicy UKS Powa Stare Miasto wywalczyli w Warszawie 31 złotych medali, 23 srebrne i siedemnaście brązowych. Najwięcej krążków zdobył Mateusz Mikołajczyk, startujący w najmłodszej kategorii wiekowej klas 1-3 szkoły podstawowej. Na mistrzostwach wywalczył cztery złote medale i jeden brązowy. Wśród dziewcząt najlepsza była juniorka Sylwia Horzewska z dorobkiem trzech złotych medali, jednego srebrnego i jednego brązowego.

33 razy na podium stawali karatecy UKS Sato Kazimierz Biskupi - dziewiętnaście razy na pierwszym miejscu, dziesięć razy na drugim i cztery razy na trzecim. Po cztery złote medale zdobyli Fryderyk Szczepański i Damian Nurkiewicz, a wśród dziewcząt najlepsza okazała się Natalia Włodarczyk z czterema złotymi krązkami i jednym srebrnym.

Najmłodszym startującym zawodnikiem był Szymon Malewski z grupy Akademii Karate Przedszkolaka, który zdobył drugie miejsce w semi-kontakt i trzecie miejsce w sumo-grappling. Najstarszym zawodnikiem był natomiast Stanisław Mikołajczyk. Startujący w kategorii dorosłych do 49. roku życia karateka zdobył trzy złote medale w makiwara-kumite, łucznictwie w stylu dowolnym i tatarskim.

Kierownikiem drużyny z Kazimierza Biskupiego był mejin Grzegorz Gradowski, a  zespołu ze Starego Miasta - hanshi Jarosław Wadelski.