LM.plSportMedyk Konin znów stracił punkty. Tylko remis w Wałbrzychu

Medyk Konin znów stracił punkty. Tylko remis w Wałbrzychu

Już sześć punktów straty mają piłkarki Medyka Konin do liderującego w tabeli Ekstraligi Górnika Łęczna. To efekt kolejnej straty punktów przez mistrzynie Polski. Koninianki jedynie zremisowały z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1.

Wysoko wygrany mecz z Unifreeze Górzno w miniony weekend mógł nieco zaciemnić obraz sytuacji w Medyku Konin, ale środowe, zaległe starcie z AZS PWSZ Wałbrzych pokazało, że kryzys w obozie mistrzyń Polski wcale nie minął. Z sześciu wiosennych ligowych spotkań medyczki wygrały tylko trzy.

Spotkanie w Wałbrzychu zaczęło się dla Medyka fatalnie. Już w trzeciej minucie AZS PWSZ wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu piłki przez Nicole Zając jeszcze jedno dośrodkowanie głową zamknęła już Marcjanna Zawadzka, dając prowadzenie piłkarkom z Wałbrzycha.

W kolejnych minutach więcej z gry miał Medyk, ale koninianki nie były w stanie przekuć tej przewagi na zdobycze bramkowe. Najbliżej była Anna Gawrońska, ale po jej uderzeniu piłkę wybiła Marcjanna Zawadzka.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Najpierw celny strzał oddała Nikol Kaletka, a po drugiej stronie piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Oliwii Rapackiej wybijała Nicole Zając.
W końcu w 64. minucie koninianki wyrównały. Po zagraniu Nicole Zając piłkę w siatce umieściła Natalia Chudzik. To było jednak wszystko, co Medyk był w stanie zrobić w Wałbrzychu. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Kolejna strata punktów spowodowała, że liderujący tabeli Górnik Łęczna ma już sześć punktów więcej od Medyka. Kolejny mecz koninianki rozegrają w najbliższą sobotę. W Koninie drużyna Romana Jaszczaka zagra ze Sportową Czwórką Radom.

AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk Konin 1:1 (3' Marcjanna Zawadzka - 64' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Emily Dolan - Radosława Sławczewa, Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Nicole Zając, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Mariana Iwaniszyn (75' Klaudia Łasicka), Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (80' Karolina Majda), Anna Gawrońska.