LM.plSportPierwszy mecz półfinałów dla Wilków! Pokonali Trefl na wyjeździe

Pierwszy mecz półfinałów dla Wilków! Pokonali Trefl na wyjeździe

Zwycięstwem 3:1 zakończył się pierwszy mecz Wilków Wilczyn w półfinałach play-off z Treflem Lębork. Druga odsłona rywalizacji już w niedzielę.

Wilczynianie walkę o awans do turnieju półfinałowego rozpoczęli od meczów wyjazdowych w Lęborku. Tamtejszy Trefl wygrał rundę zasadniczą II ligi gr. I i wydawał się trudnym rywalem. Mimo tego pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wilków.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranego seta przez Wilki. Goście szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do ostatnich piłek, zwyciężając 25:21. Druga część spotkania była o wiele bardziej wyrównana, przez większość czasu na tablicy wyników utrzymywał się remis. Dopiero w samej końcówce Trefl przechylił szalę na swoją korzyść i zwyciężył 25:23.

W trzecim secie Wilki szybko objęły prowadzenie, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 13:13, a w pewnym momencie prowadzili nawet 17:16. Ostatecznie jednak lepsi okazali się wilczynianie, zwyciężając 25:23. Czwarty set był już łatwiejszy, drużyna Tomasza Robaka znów szybko wyszła na prowadzenie, ale tym razem już go nie oddała i zwyciężyła do osiemnastu.

Wygrana w Lęborku to duża zaliczka przed kolejnymi spotkaniami tej fazy play-off. Drugi mecz już w niedzielę, też w Lęborku, a w przyszły weekend w Wilczynie rozegrane zostaną rewanże.

Trefl Lębork - Wilki Wilczyn 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 18:25).