Dzisiaj jest poniedziałek 22 października 2018, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21114) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
8 / 10oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rywale uciekają, Start Konin buksuje. ,,Jest lekka ... (9)Zamiast pogrzebu - wesele. Górnik przetrwał, by w ...

Medyk przegrał w Łęcznej i ma już dziewięć punktów straty do lidera

Aktualizacja 25.04.2018 21:08
Źródło: LM.pl

Porażkę 2:3 zanotowały piłkarki Medyka Konin w hitowym starciu Ekstraligi z Górnikiem Łęczna. To oznacza, że prawdopodobieństwo wywalczenia mistrzostwa przez koninianki jest bardzo nikłe.

Pod większą presją w środę były medyczki, które mają sześć punktów straty do Górnika musiały w Łęcznej wygrać. Ale też samo spotkanie rozpoczęło się dla Medyka lepiej, bowiem w 33. minucie koninianki wyszły na prowadzenie. Nikol Kaletkę w polu karnym faulowała Dominika Grabowska, a do bramki z jedenastu metrów trafiła Natalia Chudzik.



Jeszcze przed przerwą Górnik wyszedł jednak na prowadzenie. Decydująca okazała się seria rzutów rożnych w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 43. minucie wyrównała Sylwia Matysik, uderzając celnie głową na dalszym słupku. W doliczonym czasie gry na 2:1 trafiła natomiast Dżesika Jaszek. Pierwsze uderzenie zatrzymała Emily Dolan, ale wobec dobitki łęcznianki bramkarka Medyka była już bezradna.

Po zmianie stron Górnik jeszcze podwyższył swój dorobek. W 62. minucie prostopadłe podanie otrzymała Ewelina Kamczyk. Najlepsza strzelczyni Ekstraligi bez problemów pokonała Emily Dolan i było już 3:1. W 70. minucie nadzieję medyczkom przywróciła jeszcze Karolina Majda, która wykorzystała dośrodkowanie z lewej strony boiska.

W 78. minucie doskonałą okazję miała jeszcze Weronika Zawistowska, ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się Emily Dolan. Ostatecznie więcej bramek już nie padło, Górnik Łęczna zwyciężył 3:2.

To niemal eliminuje Medyka Konin z walki o mistrzostwo Polski. Koninianki mają aż dziewięć punktów straty do Górnika i zaledwie pięć meczów (w tym jeden bezpośredni), by te straty odrobić. Matematycznie jest to wykonalne, ale w praktyce wydaje się, że losy mistrzostwa zostały już rozstrzygnięte na korzyść Górnika Łęczna.

Teraz przed medyczkami zmagania w grupie mistrzowskiej Ekstraligi. Pierwsze spotkanie Medyk rozegra na własnym terenie z Czarnymi Sosnowiec.

Górnik Łęczna - Medyk Konin 3:2 (43' Sylwia Matysik, 45'+ Dżesika Jaszek, 62' Ewelina Kamczyk - 33' Natalia Chudzik, 70' Karolina Majda)

Górnik Łęczna: Klaudia Kowalska - Patrycja Rogalska, Agata Guściora, Natasza Górnicka, Ana Jelencić, Sylwia Matysik, Gabriela Grzywińska, Emilia Zdunek (88' Alicja Materek), Dominika Grabowska (57' Weronika Zawistowska), Dżesika Jaszek (85' Agnieszka Jędrzejewicz), Ewelina Kamczyk.

Medyk Konin: Emily Dolan - Radosława Sławchewa, Natalia Chudzik, Sandra Sałata, Nicole Zając, Klaudia Olejniczak, Patrycja Balcerzak, Krystyna Sikora (88' Mariana Iwaniszyn), Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (59' Karolina Majda).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Górnik Łęczna

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

swietna wiadomosc medyk bez mistrza ha ha po co wy gracie jak mistrza nie ma cie
Dodano: 25.04.2018 16:35    Przez: ~KSG
Masz kiełbie we łbie. Ogarnij się KSG, wydoroślej.
Dodano: 25.04.2018 18:32    Przez: ~FGK
Ogarnij dupę koleś . To smutny dzień dla konińskiej piłki nożnej. Medyk stracił hegemona w lidze kobiet a Górnik po walecznym meczu przegrał finał pucharu Polski OZPN Konin. Niech miasto też się ogarnie i zwiększy dotacje na kluby piłkarskie w Koninie. Młodzież ambitną tu mamy . Stadiony delikatnie mówiąc h**owe a bez pieniędzy nie ma wielkiej piłki nożnej. Każde rozsądne miasto w Polsce promuje się przez futbol koniec kropka k**wa jego mać
Dodano: 25.04.2018 23:08    Przez: ~Do KSG
I Ty jesteś sędzia konińskiego oks ?! Powinni Cię wyp***rolić. Przed chwilą czytałam o meczu Gornik-Sokoł komentarz po co wy gracie jak kibiców i stadionu nie macie. Takich jak Ty powinno się eliminować - cokolwiek to znaczy.!
Dodano: 25.04.2018 23:21    Przez: ~Debilka
Promować się można nie tylko przez futbol,ale także przez siatkę,kosza,czy reczną,tak jak inne miasta mają te druzyny w ekstraklasie,czy chociaż w 1 lidze,a w KONINIE wielkie g..... we wszystkim
Dodano: 26.04.2018 10:25    Przez: ~Zebra
A mówili że Medyk najlepszy a tu nie, najlepszy Górnik...... nie ważne że Łeczna. Roman kto wygrał mecz ? Górnik !!! kto ? Górnik kto ? Górnik Górnik Górnik !!!!
Dodano: 25.04.2018 17:59    Przez: ~Brawo Górnik
Ksg i inne oszolomy czy juz wynaleziono lekarstwo na waszą chorobę, ten wasz smieszny Górnik może dziewczyną buty czyścić
Dodano: 25.04.2018 18:13    Przez: ~jet
A wy patelke i git
Dodano: 25.04.2018 23:41    Przez: ~Hehe
Naszym lekarstwem jest roman czlowiek orkiestra, jego nie bedzie wtedy jak palcem odjął i nas uleczy.Żal tylko dziewczyn że maja takiego paździerza i bufona za trenera.Roman jak to pieknie brzmi - Mistrzem Polski jest Górnik, Górnik najlepszy jest !!!
Dodano: 25.04.2018 18:25    Przez: ~do oszołoma Jet
Powodzenia Panie piłkarki. Samych zwycięstw życzę.
Dodano: 25.04.2018 18:29    Przez: ~FGK
szrot sprowadzony do konina znowu przegrywa brawo romek dobrze ze łeczna bedzie miała mistrza tam przynajmniej chodza kibice na mecz nie to co w koninie 15 osób
Dodano: 25.04.2018 18:58    Przez: ~KSG
KSG co z wami? Nie macie pucharu, spadacie do IV ligi a cieszycie sie z porażki Medyka??? Widać jak słaby jest ten klubik
Dodano: 25.04.2018 19:08    Przez: ~KS Gie
Do czasu będą chodzić na Łęczna. Piłka kobiet to wgl inna dyscyplina nie porównywalna do męskiej piłki. Może po tym sezonie miasto Konin pójdzie po rozum do głowy i zwiększy dotacje na Górnik. Medyk kasę kasę jakaś ma ale nie ma dobrych zawodniczek natomiast Górnik Konin to klub niedoinwestowany i zapomniany przez urząd miejski w Koninie.
Dodano: 25.04.2018 23:22    Przez: ~Do KSG
AAAA dotacja!!! Skąd medyk wziął173 zawodniczki,pwsz 33 i uks gornicza 30? Suma 236 zawodniczek. A to wszystko jeden klub. Może ktoś sprawdzi z UM Konin jak p.Jaszczak zebrał tyle zawodniczek. Ile jest faktycznie a ile "martwych dusz". Chyba, że w 236 zawodniczkach jest jeszcze sztab szkoleniowy i cała rodzina prezesa J.
Dodano: 25.04.2018 20:20    Przez: ~gdzie kasa? i komu?
Ryko tyle umiesz? Żal.pl zrób coś dla tego.slabego klubu z r ligi a nie kopiesz dziewczyny debilu
Dodano: 25.04.2018 23:24    Przez: ~Żaba
Kto wygrał mecz? Górnik! Kto? Górnik! Kto? Górnik!!!! Oleleleleleleleleleleleee ;))))
Dodano: 25.04.2018 21:42    Przez: ~misiek
Górnik utarł nosa BUFONOWI i bardzoooo dobrze!!!!
Dodano: 25.04.2018 21:43    Przez: ~roman płakał jak czytał
😂🤣😅😁😂🤣😃😅😂🤣😅
Dodano: 25.04.2018 21:52    Przez: ~Górnik
A miał być worek z bramkami a to Roman utarł Wam nosa. Bardzo dobry mecz. Brawo Medyk. Na meczu 750 osób a na meczu PP Górnika ile ? Po co Wy gracie jak kibiców nie macie? Brawo.Medyk !
Dodano: 25.04.2018 23:28    Przez: ~Kibicka
do kibicka jak na 80 tys ludzi i mistrza polski to 750 osob to bardzo kiepski wynik tyle przychodzi na 3 lige na Górnika
Dodano: 26.04.2018 13:28    Przez: ~KSG
Na Gornika te 750 ludzi to przyjdzie dwa razy w sezonie na Kalisz i Torun,a tak wiele razy nie ma nawet 200 ludzi,miasto obecnie liczy 72 tys i jest sportowym dnem !
Dodano: 26.04.2018 14:28    Przez: ~Ole
Te 750 przyszlo,ale w Lecznej ! U nas jest w granicach 20 - 100, tyle co na Gornika,no moze na Gornika nieco wiecej !
Dodano: 26.04.2018 14:49    Przez: ~Mania
1 z 2
12>>