Dzisiaj jest czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20716) SPORT FORUM FIRMY (5277) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Murem za Owsiakiem. Tam, gdzie odbył się fi ... (3)Nowa tablica została zamontowana na stadionie przy ... (30)

Mistrzostwa Polski w Boksie. Hejosz i Goiński w półfinałach!

Dodano: 26.04.2018 12:11
Źródło: LM.pl

Mamy pierwszych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie! Marcin Hejosz i Mateusz Goiński pokonali swoich rywali na punkty i awansowali do półfinałów.

Pięściarz Copacabany Konin Marcin Hejosz był pierwszym koninianinem walczącym w ćwierćfinałach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Hejosz (kat. 56 kg) mierzył się na ringu z Mariuszem Kochem (RKS Łódź). Pojedynek był bardzo wyrównany, obaj pięściarze świetnie zaprezentowali się szczególnie w drugiej rundzie, ale według sędziów minimalnie lepszy był reprezentant Copacabany. Hejosz zwyciężył 3:2 i awansował do półfinałów, co oznacza, że ma już zapewniony medal mistrzostw Polski.

Jako drugi na ringu zaprezentował się Mateusz Goiński (kat. 75 kg) z Zagłębia Konin. W walce z Danielem Adamcem (RUSHH Kielce) koninianin był bardzo pewny, kilka razy mocno trafił swojego rywala prawym sierpowym i ostatecznie wygrał na punkty. Choć, co zastanawiające, jeden z sędziów punktował dla jego rywala. Goiński zwyciężył 4:1 i jest drugim konińskim medalistą tegorocznych mistrzostw Polski.

Na trudnego przeciwnika w ćwierćfinale trafił natomiast Przemysław Kulig (kat. 91 kg). Zawodnik Copacabany Konin mierzył się z Tomaszem Niedźwiedzkim (Orkan Gorzów Wlkp.). Mający przewagę fizyczną i szybkościową nad koninianiem Niedźwiecki kontrolował pojedynek, a w trzeciej rundzie już wyraźnie dominował nad Kuligiem. Sędziowie byli jednomyślni i punktowali 5:0 dla pieściarza z Gorzowa Wlkp.

Walka Marcina Hejosza od 48:57, walka Mateusza Goińskiego od 2:37:13, walka Przemysława Kuliga od 3:12:23.

W serii popołudniowej z mistrzostwami Polski pożegnał się Tomasz Spychalski (kat. 81 kg). Pięściarz Zagłębia Konin mierzył się z Tomaszem Czyczerskim (Opolski Klub Bokserski). W pojedynku wyraźnie dominował pięściarz z Opola, koninianin był dwukrotnie liczony (w pierwszej i trzeciej rundzie). Spychalski dotrwał do końcowego gongu, ale sędziowie jednomyślnie przyznali zwycięstwo Tomaszowi Czyczerskiemu.

W piątek rozegrane zostaną półfinały Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. O awans do finałów walczyć będą Marcin Hejosz (Copacabana Konin) i Mateusz Goiński (Zagłębie Konin).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.