Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19241) SPORT FORUM FIRMY (5410) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Mistrzostwa Polski w Boksie. Hejosz i Goiński w półfinałach!

Dodano: 26.04.2018 12:11
Źródło: LM.pl

Mamy pierwszych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie! Marcin Hejosz i Mateusz Goiński pokonali swoich rywali na punkty i awansowali do półfinałów.

Pięściarz Copacabany Konin Marcin Hejosz był pierwszym koninianinem walczącym w ćwierćfinałach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Hejosz (kat. 56 kg) mierzył się na ringu z Mariuszem Kochem (RKS Łódź). Pojedynek był bardzo wyrównany, obaj pięściarze świetnie zaprezentowali się szczególnie w drugiej rundzie, ale według sędziów minimalnie lepszy był reprezentant Copacabany. Hejosz zwyciężył 3:2 i awansował do półfinałów, co oznacza, że ma już zapewniony medal mistrzostw Polski.

Jako drugi na ringu zaprezentował się Mateusz Goiński (kat. 75 kg) z Zagłębia Konin. W walce z Danielem Adamcem (RUSHH Kielce) koninianin był bardzo pewny, kilka razy mocno trafił swojego rywala prawym sierpowym i ostatecznie wygrał na punkty. Choć, co zastanawiające, jeden z sędziów punktował dla jego rywala. Goiński zwyciężył 4:1 i jest drugim konińskim medalistą tegorocznych mistrzostw Polski.

Na trudnego przeciwnika w ćwierćfinale trafił natomiast Przemysław Kulig (kat. 91 kg). Zawodnik Copacabany Konin mierzył się z Tomaszem Niedźwiedzkim (Orkan Gorzów Wlkp.). Mający przewagę fizyczną i szybkościową nad koninianiem Niedźwiecki kontrolował pojedynek, a w trzeciej rundzie już wyraźnie dominował nad Kuligiem. Sędziowie byli jednomyślni i punktowali 5:0 dla pieściarza z Gorzowa Wlkp.

Walka Marcina Hejosza od 48:57, walka Mateusza Goińskiego od 2:37:13, walka Przemysława Kuliga od 3:12:23.

W serii popołudniowej z mistrzostwami Polski pożegnał się Tomasz Spychalski (kat. 81 kg). Pięściarz Zagłębia Konin mierzył się z Tomaszem Czyczerskim (Opolski Klub Bokserski). W pojedynku wyraźnie dominował pięściarz z Opola, koninianin był dwukrotnie liczony (w pierwszej i trzeciej rundzie). Spychalski dotrwał do końcowego gongu, ale sędziowie jednomyślnie przyznali zwycięstwo Tomaszowi Czyczerskiemu.

W piątek rozegrane zostaną półfinały Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. O awans do finałów walczyć będą Marcin Hejosz (Copacabana Konin) i Mateusz Goiński (Zagłębie Konin).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.